Michal Búlik vo Wittgenborne: pole position, pád aj víťazstvo

Richard Karnok

Uplynulý víkend sa na trati vo Wittgenborne konalo siedme podujatie nemeckého ADAC Mini Bike Cupu.

Piatkové tréningy prebiehali vo výbornom tempe a Miškovi sa náročná trať páčila. Hustá hmla v sobotu ráno odsunula tréningy o jednu hodinu. V prvom meranom tréningu obsadil piate miesto, do druhého tréningu sa dokázal namotivovať a získal pole position s rozdielom 0,009 sekundy pred svojim kamarátom a hosťom v Nemecku Oliverom Königom.

Krátka prehánka pred prvým sobotnými pretekmi spôsobila niekoľko pádov už v navádzacom kole, ale organizátori sa rozhodli, že preteky pustia. Po výbornom štarte sa na mokrej trati pred Miška dokázal dostať Aaron Schäfer. V nájazde na cieľovku dostal Miško šmyk, ktorý skončil pádom. Výsledné 15. miesto v cieli bolo maximom, ktoré sa po páde dalo dosiahnuť. Celý team bol rozčarovaný, pretože po kvalifikácii sme mali najvyššie ciele.

Do druhých pretekov sa dokázal Miško skoncentrovať. Po štarte si ustrážil prvé miesto a s odstupom 0,8 sekundy ho udržal až do cieľa pred Oliverom. Tretiemu v cieli dokázali ujsť o 10 sekúnd! Tento výsledok ešte zatraktívnil záver sezóny, lebo pred poslednými dvoma podujatiami sú na prvom mieste Miško so Schäferom so ziskom 243bodov a tretí Nikolas Czyba má na konte 241 bodov.

Po pretekoch sa celý team presunul takmer 1000 km do Dunajskej Stredy. S variantom trate sme naopak nemali skúsenosti, preto voľba prevodu bola lotéria. Po ceste bol Miško značne unavený. V meranom tréningu, ktorý sa išiel opäť na vode (!) mal ľahký pád a obsadil tretie miesto na štarte a štvrté celkovo. Napriek dobrým štartom nedokázal držať tempo s dvojicou českých jazdcov a skončil na treťom mieste, čím si v predstihu zabezpečil titul Majstra Slovenska.

Máme za sebou najnáročnejší víkend sezóny. V Nemecku sme nezvládli prvé preteky. Strata bodov mrzí, ale Miško dokázal, že aj na novej trati vie bojovať o víťazstvo. Dunajská Streda nám nesadla. Po celonočnej jazde sme boli všetci značne unavení, navyše boli oba tréningy na vode (tento rok nám prší takmer na každom podujatí), tak sme netrafili ani prevod. Chalani tam boli rozjazdení, tak sa Miško len ťažko vyrovnával s tým že im nestačí.

Cieľ sme si splnili a titul Majstra Slovenska pred posledným podujatím je doma. Stav v akom prišiel Miško do cieľa bol žalostný, v aute zaspal, keď sme ešte aninevyšli z mesta). Pre budúcu sezónu si budeme musieť stanoviť priority, lebo náročné víkendy s nočnými prejazdmi vyčerpávajú celý team nielen fyzicky, ale aj finančne.

Na záver by sme chceli poďakovať členom tímu, dedovi Jožkovi, babke Vierke, mechanikovi Edovi a Mirovi, bez ktorých by sme náročný víkend ťažko zvládli. Rovnako vďaka patrí sponzorom firmám BOS Búlik s.r.o., Šperk, Boneko, Novato, DJ STEEL, BRS-Technology, Paolo, a všetkým, ktorí nám fandili.

Tlačová správa BOS Racing Teamu