Búlikov ďalší úspešný, ale náročný víkend

Richard Karnok

V sobotu 5.7.2014 sa na trati v nemeckom Schlüsselfelde konali štvrté preteky ADAC MiniBikeCupu.

Do nového areálu tréningového centra ADACu nás vpustili v piatok po tretej hodine a do siedmej hodiny absolvoval Miško štyri voľné tréningy vo výbornom tempe. Sobotný voľný meraný tréning dokázal ovládnuť s minimálnym odstupom 0,026 sekundy pred Marvinom Siebdrathom.V kvalifikácii si pozície prehodili, z čoho bolo výborné druhé miestom na štartovom rošte. Po štarte udržal Miško druhé miesto za Nikolasom Czybom. Do cieľa kontroloval druhú pozíciu pred Aaronom Schäferom.

Pri štarte druhých pretekov Miško chyboval. Honda sa pohla pred zhasnutím svetiel a za jump start inkasoval 20 trestných sekúnd. Udržal druhé miesto a v nájazde na cieľovú rovinku prvého kola sa mu podarilo dostať do čela pred Czybu. Vedúcu pozíciu udržal až do cieľa. Napriek časovému „bonusu“ sa mu podarilo obsadiť šieste miesto, čím sa udržal na čele nemeckých majstrovstiev s náskokom troch bodov.

V sobotu v noci sa Bos racing team presunul do českého Písku na preteky MMČR. V rannom warmupe sa Miško rozjazdil, keď v konkurencii 12-tich jazdcov dokázal vyjazdiť štvrté miesto za Petrom Svobodom, Ondřejom Vostatkom a Lukášom Simonom. Po štarte z posledného miesta (54-ka je stále najvyššia) sa dokázal pomaly prepracovávať dopredu, z čoho bolo v cieli výborné piate miesto – štvrté v Honda NSF cupe. Do druhej jazdy si veril a v jej priebehu sa dokázal dostať až na tretiu priečku. V posledných štyroch kolách dokázal zajazdiť najrýchlejšie kolá a do cieľa prišiel tretí so stratou 0,05 sekundy, čo mu vynieslo celkové štvrté miesto a tretie v Honda NSF cupe.

„Celý víkend sa mi jazdilo dobre a nebyť chyby na štarte v Nemecku mohlo to byť super,“ hodnotí svoje vystúpenie v Nemecku a v ČR osemročný Skaličan. „Druhé miesto by som chcel venovať dedovi Jožkovi k nedeľným narodeninám. Určite sa poteší hlavne najrýchlejšiemu času na trati v Písku :-).“

Poďakovanie patrí celému Bos racing teamu za profesionálnu prácu a prístup k pretekom a pozdravenie sesternici Michaele, ktorá mala v nedeľu krstiny. Rovnako vďaka patrí sponzorom firmám BOS Búlik s.r.o., Šperk, Boneko, Novato, DJ STEEL, BRS-Technology a všetkým, ktorí nám fandili.

Tlačová správa BOS racing teamu