Zloch a Masaryk štartovali v Jičíne

Richard Karnok 3

Po 30-tich rokoch sa v Jičíne znovu rozburácali pretekárske motocykle na podujatí Memoriál Jiřího Koštíře – Cena města Jičína.  História miestnych pretekov sa začala písať v roku 1949, kedy sa tu išli prvé preteky pod názvom „Kolem Jičínské brány“ na trati merajúcej 2500 metrov. V Jičíne sa pretekalo do roku do roku 1979, Cena Prachovských skal, po Veľkej cene v Brne druhé najvýznamnejšie podujatie na českom území, sa tu jazdila do roku 1979, kedy na dlhý čas stíchli motory pretekárskych motocyklov.

V dňoch 29 – 30.6 2013 AMK Český Ráj obnovil tradíciu motocyklového športu a usporiadal preteky historických pretekárskych motocyklov, superšportových  strojov a sidecarov v jazde pravidelnosti. Trať bola dlhá 3300 metrov s tromi pravotočivými zákrutami a z väčšej časti roviny rozdelené tromi retardérmi.  Jazdy boli určené pre motocykle sólo a sidecary do 22 kategórií.

Pretekov v Jičíne sa  za MOTOŠPORT KLUB Unín zúčastnili Patrik Zloch a Jozef Masaryk.  Jožko Masaryk štartoval v kategórii L (motocykle s obsahom 50 ccm) na motocykli JAWA a v kategórii T (motocykle s obsahom do 250ccm), rovnako v „T-čku“ štartoval  aj Patrik Zloch, obidvaja na motocykloch Benelli 125.

Patrik aj Jožko absolvovali v sobotu dva merané tréningy a kvalifikovali sa do nedeľňajších pretekov.  Za krásneho letného počasia, ktoré prialo pretekárom po obidva dni, v nedeľu nastúpili do pretekov kategórie T, Patrik skončil na 7. mieste a Jožko bol 12-ty. V kategórii L Jožko obsadil 7. priečku. S pretekmi boli obaja spokojní, príjemné prostredie, krásne počasie, pekná trať… čo  dodať. Keby takýchto pretekov bolo viacej a aj u nás…