Video: Za oponou Veľkej ceny ČSSR v roku 1975

Richard Karnok 4

V 25-minútovom dokumente z roku 1975 môžete vidieť, ako sa pripravovala veľká cena v Brne. Dokument obsahuje mnoho krásnych záberov, ktoré v pamätníkoch vzbudzujú spomienky na časy, ktoré už v Brne asi nezažijeme…

4 komentárov k článku “Video: Za oponou Veľkej ceny ČSSR v roku 1975

  1. Takéto videá sú úžasnou spomienkou na nádherné časy. A hlavne to čo hovorí komentátor na konci: Skutočným víťazom je nadšenie a práca nadšencov, ktorí sa zaslúžili svojou prácou o uskutočnenie takéhoto podujatia. A u nového AMD to boli hlavne tí, ktorí odpracovali stovky hodín pri jeho budovaní. A ako píše Rišo, tí čo zažili tieto GP majú úžasné zážitky a spomienky, ktoré sa dajú nazvať pokladmi.

  2. V čase cca 5,45 – 6,10 min. tohoto videa je pan Jaroslav Zavrtálek st., bývalý závodník a později tech. komisař.

  3. Moc dobře si na tu dobu pamatuji a je mi smutno z toho všeho,co se kolem závodů v Brně v poslední době dělo. Jako “ svazák “ jsem na nový Masarykův okruh jezdil brigádně pracovat a tím jsem si od p. Čady,tehdy tajemníka VC vysloužíl vyzitku „Čestný host“ a měl jsem možnost se pohybovat po celé trati,depu,ale i třeba zajít do tiskového střediska atd. Nezapomenutelné časy.To se už nikdy nevrátí.

    1. Veru tak, je smutné, že je to preč, že sa to nevráti, ale za tie spomienky, ktoré nám zostali, to stálo, tie nám nevezme žiadny politik. Sú to pre každého z nás poklady a myslím, že každý z nás by vedel z tých zážitkov aj knihu napísať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *