Video z histórie: Veľká cena Československa 1963

Richard Karnok 1

Starý okruh v Brne. Každý, kto má v bývalom Československu rád motocyklovú históriu, musí cítiť obdiv práve k tomuto jedinečnému miestu, ktoré písalo hrubým písmom históriu svetového motocyklového športu.

A to nielen ako súčasť svetového šampionátu, ale aj predtým, pred rokom 1965, kedy sa medzinárodných pretekov zúčastňovali aj svetové hviezdy. Myslím, že zvláštne vzrušenie pri pohľade na staré zábery z tohoto okruhu pociťujú nielen pamätníci, ktorí trávili čas na tejto trati, ale aj tí, ktorí si ju pamätajú len matne, alebo dokonca aj tí, ktorí jej slávu nezažili, keďže ešte neboli na svete. Nasledujúce video nás prenesie do roku 1963, kde si farebnými zábermi pripomenieme nielen preteky motocyklov, ale aj automobilov.

Jeden komentár k článku “Video z histórie: Veľká cena Československa 1963

  1. Veľmi pekná spomienka, mali sme možnosť s bratom Edom a niektorými priateľmi vidieť ju „naživo“, obdivovať hlas 5-valcovej 125-ky Hondy Luigiho Taveriho, stretnúť známych našich i zahraničných jazdcov. Nemôžeme zabudnúť aj na vtedy ešte neznámeho Jochena Rindta, ktorý robil druhého jazdca Kurtovi Barrymu vo formule Junior, neskoršieho majstra sveta v F1 (žialbohu in memoriam), ktorý po dravej jazde, keď predbehol Durschela a Petersona sa vzorne zaradil za vedúceho Barryho a očividne sa nudil. Je len v krátkom zábere na záver, ako si užíva cigaretu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *