Video z histórie: O štít města Boskovic 1951

Richard Karnok 2

K nasledujúcemu videu sa na youtube kanáli BTVboskovice píše: „V Boskovicích se konaly oblastní motocyklové závody seniorů o putovní Štít města Boskovic. Náš záznam je z roku 1951, v archivu máme i plakát z roku 1954. Jednalo se o městský okruh a díky tomu je možné vidět, jak řada míst města vypadala v padesátých letech.“
Odkaz na toto video nám aj tentoraz poslal pán Ivan Michajlov. Ďakujeme.

2 komentárov k článku “Video z histórie: O štít města Boskovic 1951

  1. Marian, pozrel som ten zaznam z pretekov. Zaujimavy dokument a myslim aj dost cenny z pohladu historie cestnych pretekov. Ved aj historia mesta je tam sfilmovana, ako to vyzeralo v polovici minuleho storocia. Vhodny bol aj Tvoj dodatocny komentar k motocyklom a pretekarom. Hodnotny dokument👍.
    Pozdravuje
    Ivan

  2. Dnes ráno mi volal Julo Mendl. Z hlasu som vycítil, že sa teší. Otázka znela: Videl si na moto-cupe video z Boskovic a spoznal si tam otca s číslom 50? Videl som a tešili sme sa ako niekedy v 50-tich rokoch, keď sa otec vrátil úspešný z niektorých pretekov. Skutočne tam štartoval na svojom Waltri 250ccm, ktorý pôvodne kúpil od Jana Lucáka, ale rám postupne prerobil podľa vzoru Gilera Saturno Okrem toho štartoval aj s Ogarom 350 ccm. Výsledky bohužial neviem, ale bol by som vďačný za ne aj po rokoch. Zaujímavosťou bolo postavenie na štarte podľa štartovných čísel, ale podľa čoho boli čísla pridelované? Trať bola tvarovo skutočne pekná, zaujímavá, povrch zodpovedal dobe ako aj ochranné prvky. A ten zápal ľudí.. Okrem otca som určil pri dekorácii so štartovným číslom 7 pána Jan Bíleho, ktorý štartoval na Nortone 500 ccm. S číslom 5 sa mi to pozdáva na pána Jaromíra Makovičku, ale nie som si istý. Zase vďaka za pekný dokument!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *