Video z histórie: Malacky a Hlohovec 1974

Richard Karnok 2

Nasledujúce video nás prenesie o 46 rokov späť, do roku 1974. Počas 11 minút uvidíte čiernobiele zábery z pretekov v Malackách a farebné z Hlohovca. Napriek tomu, že ide o amatérske video, milovníci histórie si iste prídu na svoje. Pamätníci iste spoznajú mnohých pretekárov a ja budem rád, keď nám do komentára napíšu ich mená. Videá by mali pochádzať z archívu Rudolfa Schottera a Kročkovcov, budem rád, keď to zainteresovaní napíšu do komentára, pretože si už nespomínam, kto mi toto video kedysi venoval 🙂

2 komentárov k článku “Video z histórie: Malacky a Hlohovec 1974

 1. Dobré ráno,ahoj ,prajem.
  Úplne som ostal “ vyvaleny“ z toho, čo mi pred chvíľkou zavolal M.Krocka a čo som si pozrel.
  Tiež vôbec nechápem,ako sa uvedený film dostal k Tebe, pretože je súčasťou filmového materiálu
  môjho kamaráta z rodnej ulice, A.Petrovica. Samozrejme, film mám v archíve,dokonca aj s ostatnými, ktoré sme ako partia vytvorili( vlastná verzia Winetua,Cantervillskych strašidiel atď.)
  Vôbec mi to nevadí,že je to von, práve , že som tomu strašne rád.
  Ešte k uvedenému filmu. Boli sme partia chalanov z ulice, kde sa jeden z nás, Šaňo,venoval amaterskemu filmu, ako som vyššie spomenul. A pretože boli moji veľký fanúšikovia, občas sa išli pozrieť na závody,kde som štartoval a natočil to. Zial, viac toho, čo sa týka pretekov, asi nebude.
  Pozerať si niečo také je pre mňa stále plné emócií, predsa, venoval som tomu kus života a vidieť ešte ľudí, ktorí sú už ani nie medzi nami je fajn.
  A ešte taký malý detail, je úžasné,že po toľkých rokoch, keď vidím ten môj superstroj s c.23, si presne pamätám,ako to všetko prebiehalo a dokonca ako som ho skladal.
  Zdraví R.Schotter , prajem pekný deň..

  1. Rudko, veľká vďaka!
   Keďže ja som sa presne v tom roku 1974 narodil, tak je to pre mňa obrovský poklad. Pretože o 4-5 rokov neskôr som ako malý chalan začal s otcom chodiť na preteky (ako diváci) a tieto zábery mi presne tie časy pripomínajú. Úžasné je, že vtedy človek ani netušil, akú to raz pre nás fandov a pamätníkov bude mať hodnotu. Navyše ma prekvapilo, že to bolo nakrúcané na dve kamery a preto som to aj tak k sebe zostrihal, je to o to zaujímavejšie.
   Ja som si kameru kúpil v 19 rokoch, aby som si mohol v zime, keď nie je sezóna, pripomínať atmosféru ptetekov a netušil som vtedy, že to po dvoch desaťročiach bude mať takú hodnotu aj pre iných.
   Dôležité je, že máme na čo spomínať a že sú to spomienky krásne. To nám nikto nevezme. A úžasné je, že hoci je dnes na internete množstvo hlúpostí, tak my ho môžeme využiť na takéto krásne spomínanie.
   A ďakujem, že Ti neprekáža, že som to zverejnil 😉 Vážim si to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *