V Malackách sú prípravy v plnom prúde

Richard Karnok

Už 22. septembra sa v Malackách uskutoční historický návrat pretekov cestných motocyklov do ulíc mesta. Zaujímalo nás, ako pokračujú prípravy na toto podujatie.

Práve včera sa uskutočnila kontrola trate, keďže na niektorých miestach bolo potrebné opraviť miestne komunikácie. „Bol tu pán Peter Baláž, s ktorým sme trať prešli a skonštatoval, že preteky sa tu môžu uskutočniť,“ vraví Ľubomír Haranta z organizačného Racing Clubu Záhorák. „Opravili sme čo sa dalo, aby sa preteky mohli regulárne uskutočniť. Od pondelka začneme s prípravami zabezpečenia trate, čaká nás rozložiť množstvo balíkov slamy a vakov s pet fľašami, ktoré nám zapožičajú organizátori pretekov v Kopčanoch.“

Príprava podujatia je mimoriadne náročná, ale Malačania ju zvládajú výborne, všetky zložky, od polície až po zdravotnú službu už sú zabezpečené, ale práce je aj tak stále viac ako dosť. Dôležitou informáciou je aj spustenie webovej prezentácie podujatia, ktorú nájdete na adrese rczahorak.sk, kde návštevníci aj pretekári nájdu všetky potrebné informácie. Na stránke nájdete aj priebežne aktualizovaný zoznam prihlásených pretekárov. „Prihlášky nám stále chodia, veríme, že účasť bude vysoká a diváci uvidia kvalitné podujatie. Myslím, že za taký krátky čas sme toho stihli pripraviť dosť a spokojní budú aj pretekári,“ dodáva Haranta.