Tomáš Krajčí sa vracia do sedla pretekárskeho motocykla. Tentoraz veteránskeho.

Richard Karnok

Dňa 7. apríla sa na Slovakia Ringu konalo predsezónne testovanie pre pretekárov s licenciou SMF. Na mieste sa predstavili účastníci rýchlostných majstrovstiev na súčasných motocykloch, ale aj pretekári MMSR vintage, teda veteránov.

Medzi stabilnými jazdcami, ktorý sa v ostatných rokoch seriálu zúčastňujú, sa na trati pohyboval aj jeden navrátilec. V triede Oldtimer 250 nastúpil Tomáš Krajčí, v minulosti náš úspešný pretekár, ktorý v roku 2011 vybojoval dve tretie miesta na majstrovstvách Európy Superstock 600 v Brne a v portugalskom Portimau.

Tomáš na Slovakia Ringu testoval unikátny motocykel ČZ 250 Junior, ktorý v roku 1970 absolvoval preteky 24 hodín Bol d´Or. Viac o tomto motocykli sa dozviete na tomto odkaze: https://funtomoto.cz/index.php/oldtimer-race-bike/72-cz-250-junior-1969-70. Rozdiel medzi Tomášovou motorkou v kategórii Superstock 600 a týmto veteránom je síce obrovský, ale Tomáš aj Čezeta sa pri testovaní cítili v pohode. Rozhodne to oboch bavilo. Z výsledkov tohto testovania vyplynulo, že Tomáš s týmto motocyklom absolvuje celé tohtoročné medzinárodné majstrovstvá Slovenska.

Za Tomášovým angažmánom stojí Tomáš Havlíček, ktorého si priaznivci pretekov pamätajú predovšetkým z 90. rokov, keď bol hlavným sponzorom domácich majstrovstiev triedy Supersport a takisto stál za skvelými úspechmi pretekára Petra Pinca na domácich aj medzinárodných podujatiach. „Práve Tomáš Havlíček ma oslovil s ponukou spolupráce,“ vraví Krajčí. „Zo začiatku som premýšľal, či do toho pôjdem, ale potom som si povedal, že rád priblížim svojmu synovi a rodine tú jedinečnú atmosféru, ktorá panuje na pretekoch motoriek.“ A aké má Tomáš ciele pred nadchádzajúcou sezónou? „Predovšetkým si to opäť užívať. Po športovej stránke ani netuším, aká je tam konkurencia, ale myslím, že v tomto seriáli ide všetkým hlavne o to, aby zažívali tu spomenutú atmosféru. Už sa na to veľmi teším a ďakujem Tomášovi Havlíčkovi za túto možnosť.“

Krajčí sa na pretekoch predstaví už počas nadchádzajúceho víkendu na Jarnej cene Brna, ktorej súčasťou budú práve aj MMSR Vintage.

Text: Richard Karnok
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *