Termíny pretekov oldtimerov v roku 2011

Richard Karnok

Veľmi populárne preteky motocyklových oldtimerov budú mať v roku 2011 na Slovensku minimálne štyri zastávky.

Celkom aktuálna informácia hovorí, že do kalendára opäť pribudne letisko Boľkovce. 11. a 12. júna sa tu pôjde o body do medzinárodného seriálu Alpe Adria Cup, ale aj do hodnotenia Medzinárodných majstrovstiev Slovenska, či Ducati Slovakia Cupu.

Druhou zastávkou budú 23. a 24. júla záhorácke Kopčany, ktoré sa vlani úspešne vrátili po šestnástich rokoch do sveta motocyklových pretekov. Tam okrem oldtimerov (v rámci MM SR) uvidíme aj súčasné rýchlostné motocykle, takže rozhodne bude na čo pozerať, aj keď jeden úsek trate musel ustúpiť rozvoju obce a kopčianski tak prišli o časť populárnych „esíčok“.

Tradičný termín 6.-7. august je vyhradený pre Podjavorinský okruh v Novom Meste nad Váhom, ktorý sa koná aj ako Európsky pohár v jazde pravidelnosti oldtimerov, no na programe bude aj Ducati Cup a Medzinárodné majstrovstvá SR.

Sezónu uzavrie podujatie v Holíči 24. septembra, ktoré sa koná už v sobotu (!) a je rozlúčením so sezónou, pričom je v tejto obci tradične spojené s miestnymi „Pivnými slávnosťami“, čím sa stáva ešte lákavejším. Bojovať sa tu bude aj o body do MM SR.

V kalendári, ktorý nám zaslali organizátori, sa s otáznikmi objavil aj automotodrom Slovakia Ring, tu však zatiaľ nie je známy termín prípadných pretekov.

Termíny:
10.-12.06.2011 Letisko Lučenec-Boľkovce
23.-24.07.2011 Kopčany
06.-07.08.2011 Nové Mesto nad Váhom
24.09.2011 Holíč
??? Slovakia Ring ???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *