Slovakia Ring hostil Európsky pohár oldtimerov

Richard Karnok

Na Slovakia Ringu sa v pondelok 12. októbra uskutočnilo podujatie European Vintage Regularity Cup, ktoré zorganizoval Classic Club Hlohovec na čele s Petrom Balážom.

Podujatie na Slovakia Ringu nahradilo pôvodné preteky na mestskom okruhu v Holíči, ktoré museli organizátori odvolať pre opravu holíčskeho zámku. Bezpečná trať Slovakia Ringu tak umožnila vyhodnotiť poradie pretekárov nielen podľa pravidiel jazdy pravidelnosti, ale aj na rýchlosť. Okrem bodov do hodnotenia Európskeho pohára sa bojovalo aj o medzinárodné tituly majstra Slovenska a Ducati Slovakia Cupu a zasúťažiť si na podujatí v samostatnej triede mohli aj majitelia súčasných motocyklov. Konečné poradie slovenského šampionátu oldtimerov zverejníme neskôr.

Ráno pripravilo účastníkom počas tréningov nevľúdne počasie s hodnotou štyroch stupňov Celzia, no popoludnie spríjemnilo jesenné slnko, ktoré umožnilo bezproblémový priebeh podujatia. Účastníci ocenili skvelú organizátorskú prácu Petra Baláža, ktorý opäť dokázal pripraviť podujatie lákavé pre pretekárov hneď z niekoľkých európskych krajín.

Prinášame vám výsledky Európskeho pohára v jazde pravidelnosti a navyše aj výsledky hodnotenia na rýchlosť.
Výsledky Európskeho pohára (podľa hodnotenia pravidelnosti – regularity)
Výsledky na rýchlosť

Text: Richard Karnok
Foto: Classic Club Hlohovec