Radoslav Kupka oslavuje šesťdesiatku

Richard Karnok 3

Dnes oslavuje svoje 60. narodeniny Košičan Radoslav Kupka.

Na pretekárskych okruhoch sa prvýkrát objavil v Poltári v r.1984 na motocykli ČZ 125. Po pár sezónach na Majstrovstvách Slovenska v triede 125 prestúpil do triedy 250 kde s jednovalcami ČZ a MTX s pomocou Michala Puškára brázdil trate v bývalom Československu a Poľsku. Finančná situácia mu nikdy nedovoľovala sa dostať ku kvalitnej technike a preto po sezóne 1992 svoju „prvú“ kariéru ukončil.

V roku 2015 sa na pretekárskych tratiach objavil opäť, tentoraz už v kategórii veteránov na u nás ojedinelom motocykli Yoshimura Suzuki 1000 na akom vyhral Wes Cooley americké majstrovstvá Superbike v roku 1979. Rado odvtedy zbiera jeden úspech za druhým vrátane popredných umiestnení v seriáli Alpe Adria, titulov Majstra Slovenska a víťazstva v Európskom pohári FIM.

Málokto vie, že tento skromný borec so vzhľadom mušketiera je strojný inžinier, vzdelaný človek so zodpovedným zamestnaním, veľmi zručný remeselník, rocker a človek vždy ochotný nezištne pomôcť, a na ktorého je vždy stopercentné spoľahnutie.

Svoje posledné motocyklové slovo ešte zďaleka nepovedal a v jeho dielni sa rodí ešte pár zaujímavých strojov. Radosť zo života mu robia dve vnučky na ktoré je patrične hrdý.

Blahoželáme!

Kamaráti

K blahoprianiu sa pridáva aj Športová komisia CPM SMF a redakcia portálu www.RoadRacing.sk

3 komentárov k článku “Radoslav Kupka oslavuje šesťdesiatku

  1. Gratulujem k jubileu a do ďalších rokov prajem zdravie a … Ďakujem Ti za tvoje jazdecké ale aj technické zručnosti. Takže „trim še a štartuj motorku, kym še da“. To Ti praje TK – Zákutný.

  2. Srdečne blahoželáme, želáme ďalšie krásne roky života, radosť a šťastie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.