Prvé veľké podujatie oldtimerov na Slovensku sa blíži

Richard Karnok

V dňoch 28.-29. mája 2016 sa na slovenskom okruhu Slovakia Ring uskutoční prvé podujatie pre oldtimery v tohtoročnej sezóne. Pod taktovkou Classic Clubu Hlohovec na čele s Petrom Balážom odštartuje po niekoľkých rokoch  medzinárodný seriál Alpe Adria Cup Vintage, ktorého súčasťou bude aj DUCATI SLOVAKIA Cup. Podujatie sa uskutoční na variante okruhu č. 5.

V sobotu 28. 05.2016 budú mať účastníci podujatia možnosť trénovať voľnými jazdami v čase od 18:00 do 20:00 hod. Merané tréningy a preteky sú naplánované počas celého dňa v nedeľu 29.05.2016. V seriáli je zaužívané odjazdiť dvoje pretekov a inak to nebude ani na Slovakia Ringu a to za cenu jedného štartovného pre jednu kategóriu, to znamená že predpoludním sa odjazdia merané tréningy a popoludní sa uskutoční dvoje pretekov. Časový harmonogram bude zverejnený po uzávierke prihlášok, ktorá je 10.mája 2016.

Tohtoročný seriál AA vintage mú novú kategóriu Classic 50 GP, ktorá bude štartovať aj na Slovakia ringu. Informácia je zapracovaná aj v technických predpisoch, zatiaľ však v anglickej verzii, slovenskú zverejníme čoskoro.

Z technických dôvodov nebude toto podujatie vyhodnotené na pravidelnosť, ako sa pôvodne predpokladalo. Bodovanie  MM SR v jazde pravidelnosti sa bude započítavať z pretekov v Trenčíne, Malackách a z Holíča. Všetky otázky môžete adresovať na e-mail: classicc@stonline.sk.

Na stiahnutie:
Prihláška na podujatie
Zvláštne ustanovenia: anglicky, slovensky
Technické pravidlá AA 2016

Classic Club Hlohovec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *