Preteky veteránov v Holíči navštívil aj slávny Agostini

Richard Karnok

PLUS VÝSLEDKY – Na Zámockom okruhu v Holíči sa v nedeľu uskutočnil desiaty ročník pretekov veteránov, ktoré sa tento rok započítavali nielen do medzinárodných majstrovstiev Slovenska, ale aj Európskeho pohára v jazde pravidelnosti.

Jubilejný ročník bol navyše špeciálny aj osobnosťou, ktorá tento podnik poctila svojou návštevou. Bol ňou 15-násobný svetový šampión a víťaz 122 veľkých cien, Talian Giacomo Agostini.

Stošesťdesiat pretekárov z deviatich krajín sa predstavilo tisícom divákov, ktorých prilákali nielen samotné preteky, ale aj práve prítomnosť talianskeho multišampióna. Neodradilo ich ani chladné počasie, ktoré v Holíči vládlo, ale najdôležitejšie bolo, že sa nenaplnili pôvodné predpovede o daždi a tréningy aj samotné preteky sa mohli odjazdiť na suchej trati.

Veľká vďaka za organizovanie podujatia a návštevu Giacoma Agostiniho patrí Petrovi Balážovi a jeho Classic Clubu Hlohovec a takisto vedeniu mesta Holíč na čele s primátorom Zdenkom Čambalom.

Z víťazstiev sa v jednotlivých kategóriách radovali Patrik Zloch (A1), Jiří Krutina (A2), Petr Hůlka (B), Milan Follrich (C), Juraj Špaček (D), Anton a Michael Soffovci (E – Sidecar), Tomáš Bilka (Ducati Slovakia Cup) a Václav Záveský (Jawa Pionier Cup).

Výsledky:

A1, A2, B, C, D, Ducati Slovakia Cup, E-sidecar

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *