Preteky v Trenčíne v roku 2017: Priemyselná zóna áno, letisko nie

Richard Karnok 5

Tohtoročný august mal byť pre mesto Trenčín v motocyklovom športe výnimočný. Počas dvoch víkendov sa tu mali uskutočniť preteky cestných motocyklov, 12. a 13. augusta v priemyselnej zóne ako MM SR veteránov a o týždeň neskôr, 19. a 20. augusta, na letisku, ako súčasť českého šampionátu a preboru na prírodných okruhoch. Práve druhé spomenuté podujatie však z kalendára prednedávnom vypadlo.

Priaznivci motocyklových oldtimerov sa môžu 12. a 13. augusta tešiť na podujatie v priemyselnej zóne, ktoré malo veľmi úspešnú premiéru už vlani a tento rok sa preteky započítavané do medzinárodných majstrovstiev Slovenska oldtimerov uskutočnia dokonca v sobotu a aj v nedeľu a pretekári si tak budú môcť z mesta na Považí odviezť dvojitú porciu bodov. Viac informácií o tomto podujatí, za ktorým stojí domáci pretekár Ľubomír Kamenár spolu s dubnickým Automotoklubom SR-KARTING, zverejníme na portáli Moto-cup.sk už čoskoro.

Druhá správa však priaznivcov pretekov nepoteší. Po ôsmich rokoch sa cestné motocyklové preteky mali vrátiť na letisko v Trenčíne. Po podujatí Race for fun!, ktoré sa naposledy uskutočnilo v máji v roku 2009 a skončilo sa predčasne tragickou nehodou pretekára Mateja Buryho. Letisko potom po troch aktívnych rokoch opäť osirelo a preteky sem tento rok chceli vrátiť organizátori z kopčianskeho Moto Classic Racing Clubu, pričom sa malo jazdiť, rovnako ako v Kopčanoch a Piešťanoch, o body do majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch. Žiaľ, pravdepodobne definitívnu stopku motocyklovým pretekom na tomto letisku vystavila úprava povrchu letiska, ktorá by bola pre motorky nebezpečná… Podujatie v termíne 19. a 20. augusta je tak definitívne zrušené.

Text: Richard Karnok
Foto: Peter Baláž

5 komentárov k článku “Preteky v Trenčíne v roku 2017: Priemyselná zóna áno, letisko nie

  1. Kdyby mel nekdo zajem ohledne sidecar jsem volny spolujezdec.licenci mam.
    Takto hledam volnou sidecar s pilotem.

  2. Je to veliká škoda, že se závody na letišti nekonají, hezké závody pod vedením Milana Jakuboviče, tak alespoň zůstaly veteráni

    1. Presne tak, tiež som si myslel a tešil som sa, že si na mieste zaspomíname na vtedajší Race for fun!…

  3. Molto benne!! Preteku v priemyselnej zóne by nám bolo úprimne ľúto, bolo to veľmi pekné a podarené podujatie v minulom roku. Veľa šťastia aj v roku 2017 prajeme organizátorom!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *