Pretekári LOTTE Europe Racing Teamu úspešní v Malackách

Richard Karnok

Filip Haranta a Andrej Dobrocký a Eduard Werner, pretekári LOTTE Europe Racing Team, sa cez víkend predstavili na okruhu v Malackách na podujatí Memoriál Arnolda Gašpara. Pre Harantu s Dobrockým boli preteky o to náročnejšie, že okrem jazdenia na nich, ako členov organizačného tímu, čakala aj práca pri príprave podujatia.

Filip Haranta:

„Ako aj minulé ročníky, aj tento rok nás čakal veľmi náročný týždeň. Už v stredu sme intenzívne začali pripravovať okruh, následne štvrtok a piatok znamenal pre nás rozvoz balíkov slamy. V sobotu pripraviť depo. Popri týchto povinnostiach bolo treba pripraviť aj naše motorky. Keďže sme v Malackách doma, chceli sme sa ukázať, ako sa hovorí, so všetkým čo máme. Úspešne odjazdila moja sestra Peťka na SP-čku, Dušan na Jawe 350. Ja som štartoval v triede A1 na ČZ 125, kde ma veľmi potešil pohár za 1. miesto v cieli. Tieto preteky som si veľmi užil. Bol to nádherný pocit byt prvý pod šachovnicou práve tu doma v Malackách a práve pred takou obrovskou diváckou účasťou.

Trosku exhibične som odjazdil aj tréning na vzácnom Tatrane 50, bohužiaľ po 3 kolách v pretekoch som odstúpil pre klesajúci výkon motorky. Taktiež som pretekal na Aprilii v triede 0 parada. Veľmi som sa tešil na preteky, ale v tréningoch sa mi neskutočne prehrievala predná brzda. Dokonca až tak, že mi prestala úplne brzdiť, čo bolo veľmi nebezpečné. Našťastie v pretekoch všetko fungovalo a pravidelnou jazdou som prišiel na 3. mieste, čo bolo super. Nasledovalo vyhlasovanie výsledkov, ktoré sme si s Andrejom užili a zavŕšili krásny, ale náročný víkend pred všetkými známymi.

Na zaver chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave pretekov a na ich samotnom chode. Pretekárom za účasť, celej rodine za podporu a mechanikom za prácu na motorkách.“

Andrej Dobrocký:

„Na preteky v Malackách som sa tešil, nakoľko sú to domáce preteky a po minulých ročníkoch sú to preteky s veľkou diváckou účasťou. Samozrejme nás čakal náročný týždeň, keďže sme počas týždňa museli pripraviť motorky a, samozrejme, aj pripravovať trať a okolie trate. Po rozložení balíkov slamy po okruhu bolo už všetkým jasné čo sa chystá cez víkend – balíky slamy sú podľa všetkého najväčšou reklamou roadracingu.

Ja som na pretekoch v Malackách štartoval v triede A2 na motocykli ČZ 175. Motorku sme skúšali počas týždňa pred pretekmi a fungovala bez problémov. No nanešťastie sa počas 1. tréningu stratila výkon, a tak som od tohto motocykla neočakával žiadne zázraky. No aj napriek strate výkonu motocykla sa mi v pretekoch podarilo obsadiť pekné 4. miesto v pravidelnosti, kde mi chýbalo asi 0,5 sekundy na 3. miesto.

Druhou triedou, v ktorej som štartoval a na ktorú som sa veľmi tešil bola trieda 0 Paráda. V tejto triede som štartoval na Aprilii 125 SP, s ktorou pretekám v stredoeurópskom šampionáte Alpe Adria. Samozrejme prvým cieľom bolo zabaviť sa a pokiaľ možno odjazdiť tieto preteky bez pádu. Už v prvom tréningu som zistil, že trať je na niektorých miestach veľmi šmykľavá, a tak som musel pozmeniť štýl jazdy pre tento okruh. Našťastie sa mi to podarilo a v 2. tréningu a pretekoch to už bolo bez higsliderov. Do preteku som odštartoval celkom dobre a aj napriek pôvodnému plánu jazdiť viac na istotu mi to vydržalo len do 1. zatáčky. Cítil som, že motorka dobre drží, a tak som skúsil rýchlejšiu jazdu. Pretekz som si veľmi užil, jazdilo sa mi veľmi dobre až na pár okamihov pri predbiehaní pomalších jazdcov o kolo, ktoré zaváňali pádom. Navyše som svojou jazdou prišiel do cieľa na 1. mieste pravidelnosti, čo ma veľmi potešilo na domácom okruhu a pred domácimi divákmi. Vyhlasovanie výsledkov, keď sme na stupňoch víťazov pred domácimi divákmi stáli aj ja za 1.miesto a Filip za 3. miesto bol pekný okamih. Samozrejme sme si tento okamih užívali a zavŕšili ho šampanským oblievaním ako praví víťazi.

Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí pripravovali a zabezpečovali tieto preteky v Malackách, bez týchto ľudí by to nebolo možné uskutočniť. Taktiež ďakujeme našim partnerom za podporu: AUTOSAVE, LOTTE, CHMELA PNEU, KOVOEXCEL, ONLY DULY, Banner SK. Aj vďaka tejto podpore máme možnosť zúčastňovať sa pretekov a neustále zlepšovať výsledky v seriáli ALPE ADRIA, ale taktiež aj na roadracingových pretekoch ako napr. v Malackách. Veľké poďakovanie patrí aj našim mechanikom: bratovi Michalovi, Ľubošovi a Rišovi. Poďakovanie patrí samozrejme aj rodine a priateľom, ktorí ma podporujú.“

Eduard Werner:

„Preteky Memoriál Arnolda Gašpara sa šli podobne ako v Trenčíne, čiže trieda 125 SP bola ako voľné preteky. Tak ako aj v Trenčíne bola účasť jazdcov slabšia, ale skvelé bolo, že prišla aj rakúska hviezda Christopher Eder s Moto3, ktorý štartoval s nami a k tomu ešte aj veteránska trieda, ktorá išla na pravidelnosť, čiže trošku mix a tlačenica cez jazdcov pomalších o kolo.

Trať bola trochuu hrboľatá, ale zato veľmi pekné pripravená a zabezpečená, úplne všetko fungovalo na 100%, super divácka účasť aj počasie. Trať mi od začiatku vyhovovala – klzký asfalt, krátke rovinky a hrbčeky, z ktorých sa dal jeden aj jemne skočiť ma veľmi bavili. Od prvého tréningu som mal veľkú istotu a kontrolu nad motorkou a v druhom tréningu sme sa s Christopherom pekne ponaháňali. Jediný problém bol pri tomto tempe uchladiť prednú brzdu, takže sme do pretekov pre istotu vymontovali predný blatník.

Na pretky som sa teda tešil, keďže mohol byť pekný súboj o víťazstvo, no nakoniec Christoper spadol, takže to bolo bez boja. Verím, že drifty sa divákom páčili a ďakujem p. Bluskovi za pozvanie na tieto skvelé preteky a všetkým, ktorí ma prišli povzbudiť. Taktiež gratulujem svojim tímovým kolegom, Andrejovi Dobrockému a Filipovi Harantovi, ktorí boli najpravidelnejší. Posledné preteky na 125SP nás čakajú 18. 9. v Dymokuroch, kde sa budem snažiť zabojovať o celkové tretie miesto v M ČR, aj keď strata 10 bodov je dosť veľká nič nie je stratené a pretekáme až do posledného metra!“

Tlačová správa LOTTE Europe Racing Teamu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *