Pred 30 rokmi zahynul pri dopravnej nehode Tibor Molnár…

Richard Karnok

Pri prvých tréningoch pred sezónou 1988 sa objavil na trati v Brne mladíček Tibor Molnár  z Bratislavy (narodený 9. 9. 1970) v sprievode Petra Baláža a otca Ladislava, bývalého úspešného automobilového pretekára. Ako to už tak býva, prvá jazda je opatrná, ale stačil skutočne krátky čas a súperi si ho veľmi dobre zapamätali.

Pretekársky krst bol s Metalexom v Prešove a znamenal štvrté miesto v cieli. Neskôr presedlal na MBA a razom prišli aj výsledky, keď v Banskej Bystrici v rámci M-SR skončil na druhom mieste a v celkovom hodnotení mu patrila piata priečka. Rok 1989 sa podobal v jeho podaní príletu meteoru. Síce Kopčany mu ešte nevyšli, ale v Hričove a Prešove zvíťazil takým spôsobom, že až sa niektorým skúseným „tatkom“ nepozdávala technika a podávali protesty. On sa len usmieval a hopkal na trialovom bicykli po parkovisku pretekárskych strojov.

Posledné dvoje preteky – Hričov a Prešov – už štartoval aj vo federálnych majstrovstvách, kde bol dodatočne nominovaný. Hričovské prvé miesto a tretie v Prešove v rámci M-ČSSR ho zaradilo na štvrté miesto za Majoroša, Stašu ml. a Kacka. To už ale bola pripravená Honda a pod hlavičkou Motošportklubu mieril na okruhy o európske body. Ale… správa o tragickej nehode na aute v uliciach Bratislavy 5. apríla nasledujúceho roku ukončila všetky nádeje. Ani nie vo veku 20 rokov sme sa s ním lúčili v Slávičom údolí ako s nevšedným talentom posledných rokov a dobrým kamarátom…

Text a foto: Rudolf Mladý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *