Peter Baláž na podujatí Racing Legends vo Valencii

Richard Karnok

V uplynulých dňoch sa na okruhu Ricarda Torma vo Valencii uskutočnil ôsmy ročník podujatia Racing Legends.

Viac ako päť tisíc fanúšikov mohlo na mieste vidieť stovky historických motocyklov a automobilov. Špeciálnym hosťom podujatia bol španielsky vicemajster sveta Sete Gibernau. Na mieste nechýbali ani bývalí majstri sveta a tradične sa vo Valencii predstavil aj náš Peter Baláž so svojou Jawou.

A keďže nás Peter priamo z takýchto podujatí zásobuje fotkami, rozhodli sme sa vybrať niekoľko z nich a zverejniť ich aj pre vás. Naša motocyklová legenda má aj tento rok v pláne zúčastniť sa niekoľkých stretnutí legiend, no na jeho pleciach je aj príprava pretekov v Holíči, ktoré sa uskutočnia 20. augusta 2022 a špeciálnym hosťom tam bude dvojnásobný svetový šampión triedy 250 cm³ z rokov 1983 a 1986, populárny Venezuelčan Carlos Lavado.

Môžem prezradiť, že na podujatí v Holíči by sme spolu s Petrom radi predstavili aj knihu mapujúcu jeho neuveriteľný život motocyklového pretekára. Jej príprava sa finišuje, rozhodne však v nej nemôže chýbať nadchádzajúca udalosť, a to ocenenie Petra trofejou „Zlatá řidítka“, na vyhlásení ankety Zlatý volant, ktoré prebehne na budúci týždeň v Prahe.

Text: Richard Karnok
Foto: archív Petra Baláža

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *