Motocyklové preteky v Holíči v roku 2020 nebudú

Richard Karnok

Ako informoval oficiálny portál mesta Holíč, preteky motocyklov na Zámockom okruhu a ani pivné slávnosti sa v roku 2020 z dôvodu pandémie koronavírusu neuskutočnia.

Preteky zaradené do MMSR a EP oldtimerov sa mali konať 22. augusta a hosťom podujatia mal byť dvojnásobný majster sveta v triede 250 cm³ Carlos Lavado z Venezuely. O neuskutočnení podujatia nás už skôr informoval organizátor pretekov Peter Baláž, ale oficiálne stanovisko mesta Holíč prišlo až neskôr.

„Napriek tomu, že opatrenia šírenia ochorenia COVID-19 sa postupne uvoľňujú, pandémia stále pretrváva,“ píše sa vo vyhlásení. „Uvoľnené opatrenia priniesli čiastočný rozbeh niektorých oblastí verejného života, vrátane športu a kultúry. Nie však natoľko, aby sme mohli naše top podujatia zorganizovať v takom rozsahu a kvalite, ako sme plánovali. A už vôbec nie pre taký počet návštevníkov, ako v minulých ročníkoch. Aj z toho dôvodu vám s ľútosťou oznamujeme, že tohtoročný Holíčsky zámocký okruh (preteky motocyklov a sajdkár), ako aj Zámocké pivné slávnosti, ktoré sa mali spoločne konať 22. augusta 2020, sa prekladajú na rok 2021. Veríme, že zostanete ich fanúšikmi a rok čakania zvládnete v zdraví a pohode.“

Zdroj: holic.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *