Motocyklové preteky sa vracajú do Trenčína

Richard Karnok

Slovenskí motocykloví priaznivci sa môžu tešiť. V roku 2016 by sa do kalendára podujatí cestných pretekov motocyklov mohlo vrátiť hneď niekoľko historických miest, no už dnes má známy svoj termín podujatie v Trenčíne, kde sa pôjde o body do Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v kategórii Vintage ako 1. ročník pretekov historických motocyklov v jazde pravidelnosti, no svoje preteky by si tu mali odjazdiť aj jazdci kategórie 125 Sportproduction!

V Trenčíne sa v minulosti jazdilo na mestských tratiach a v novodobej histórii na letisku, tentoraz sa budú preteky konať v priemyselnej zóne na trojkilometrovom okruhu, ktorý si môžete prezrieť na priloženej mapke.

Za projektom pretekov v Trenčíne stojí partia nadšencov okolo pána Lubomíra Kamenára, ktorým nebola ľahostajná súčasná situácia na Slovensku, kedy majú priaznivci len málo možností vidieť na vlastné oči a zažiť na vlastnej koži atmosféru motocyklových pretekov. Hľadali vhodné miesto pre usporiadanie motocyklových pretekov, s ktorými majú ako jazdci kategórie oldtimer skúsenosti. To sa im nakoniec podarilo nájsť práve v priemyselnej zóne Trenčína. Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Trenčín, Mgr. Richard Rybníček.

Celé podujatie je v príprave a preto ešte nie sú známe všetky detaily a to sa týka aj triedy 125 Sportproduction, ktorá by sa mohla odjazdiť aj v rámci bodovania do niektorého zo seriálov tejto triedy.
Termín podujatia je však už známy a je veľmi zaujímavý, uskutočniť by sa malo 13. a 14. augusta 2016, teda týždeň po IRRC v Hořiciach a týždeň pre Veľkou cenou Českej republiky v Brne.

Na portáli Moto-cup.sk vás budeme o všetkých novinkách týkajúcich sa pretekov v Trenčíne priebežne informovať.

Pohľad na pretekársku trať. Jazdiť sa bude v protismere hodinových ručičiek.