Július Mendl o podujatí v Červeníku

Richard Karnok

Nasledujúcim príspevkom sa radi vraciame k víkendovému podujatiu Oldtimer Moto Show, ktoré sa uskutočnilo v Červeníku. Niekoľkými vetami nám ho totiž priblížil jeden z jej účastníkov, Július Mendl z Piešťan, ktorého webstránku venovanú histórii AMK Piešťany a Ceny Slovenska, sme vám predstavili pred nedávnom, navyše autora knihy venovanej rovnakej téme. Príspevok je doplnený rozsiahlou galériou z objektívu Medndlovej dcéry Moniky.

Július Mendl:

Bolo to vydarené podujatie, i keď je ťažko ho dajako zaradiť a nazvať… Jednoducho dal Peter Baláž dohromady niekoľko priateľov, akcia nebola nijako extra šróbovaná programom, proste plynula obzeraním veľmi bohatej zbierky veľmi zaujmavých motocyklov, či neformálnych debát s ich majiteľmi. Samozrejme sa tam stretla i kopa starých pardálov či už pretekárov, alebo funkcionárov a to sa dá debatovať aj do rána.

Popoludní prešli účastníci disciplinovane niekoľko kôl po uliciach obce za celkom prekvapivo početnej diváckej kulisy nielen z domácich obyvateľov. Nasledovalo akési vyhodnotenie (toho sme sa už nezúčastnili). Spokojnosť vyžarovala tak z Petra, ako i domácich spoluautorov a už sa tešili na budúci ročník!

Text: Július Mendl
Foto: Monika Mendlová