Hosťom pretekov v Holíči v roku 2020 bude Carlos Lavado!

Richard Karnok

V roku 2020 sa na 12. ročníku pretekov na Holíčskom zámockom okruhu ako hosť predstaví dvojnásobný svetový šampión triedy 250 cm³ z rokov 1983 a 1986, Venezuelčan Carlos Lavado. Dnes túto informáciu potvrdili organizátori podujatia, primátor mesta Holíč Zdenko Čambal a Peter Baláž, prezident Classic Clubu Hlohovec. Po tom, ako sme vlani v Holíči mohli vidieť 15-násobného svetového šampióna Giacoma Agostiniho, nás teda opäť čaká ďalšia svetová motocyklová legenda, ktorá k nám aj tentoraz zavíta vďaka kontaktom Petra Baláža.

Jeden z najpopulárnejších pretekárov 80. rokov

Carlos Lavado (v strede) spolu s Petrom Balážom a Karlom Abrahamom na pretekoch vo Valencii

V súčasnosti 63-ročný Carlos Lavado patril medzi najlepších a najpopulárnejších pretekárov 80. rokov minulého storočia a pre značku Yamaha vybojoval dva tituly svetového šampióna.

Rodák z Caracasu sa vo svetovom šampionáte prvýkrát predstavil na domácej veľkej cene v roku 1978, pričom dokázal skončiť na druhom mieste. O rok neskôr, opäť na domácej pôde, sa radoval zo svojho prvého víťazstva.

Počas kariéry vo svetovom šampionáte absolvoval 137 pretekov majstrovstiev sveta (125 v triede 250 a 12 na 350-ke), pričom vybojoval 17 víťazstiev v triede štvrťlitrov a dve v triede 350 cm³. V roku 1982 ho videli na vlastné oči zvíťaziť aj diváci na starom Masarykovom okruhu.

Holíč s celkom novým termínom – 22. 8. 2020

Lavado na ceste k druhému titulu v roku 1986

Preteky v Holíči sa v roku 2020 po prvýkrát uskutočnia v celkom novom termíne. Keďže hneď po pretekoch sa v Holíči tradične konajú Zámocké pivné slávnosti a v septembri už býva predsa len chladnejšie, rozhodli sa organizátori presunúť termín podujatia už na august a v roku 2020 sa preto v Holíči stretneme už 22. 8.

Rovnako sa tak predíde termínovej kolízii s veteránskym podujatím v Grécku, pre ktoré nemohla tento rok do Holíča pricestovať ani jedna z veľkých motocyklových legiend.

Text: Richard Karnok
Foto: archív P. Baláža a Yamaha

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *