Európsky pohár Vintage na Slovakia Ringu už 1. mája

Richard Karnok

Európsky pohár FIM Europe Cup v jazde pravidelnosti štartuje 1. mája 2014 na Slovakia ringu. Blíži sa už druhé podujatie oldtimerov na Slovensku. Po dvoch týždňoch opäť štartujú historické motocykle na Slovakia ringu, tentoraz v rámci Európskeho pohára  v  jazde pravidelnosti a aj medzinárodných majstrovstiev SR jednodňovým podujatím 1. mája 2014. Okrem tradičných kategórií oldtimer opäť budú štartovať aj motocykle značky Ducati  v rámci Ducati Slovakia Cup a tiež moderné motocykle v triede open do 1000 cc.

Kategórie jazdy pravidelnosti A1, A2, B,C, D , E-sidecar a Ducati Cup budú vyhodnotené na pravidelnosť a aj na rýchlosť, vzhľadom na podmienky, ktoré umožňuje automotodróm. Kategória A2, teda motocykle s obsahom 250 cc budú na rýchlosť vyhodnotené jednovalcové a dvojvalcové motocykle samostatne. Kategória open do 1000 cc sa vyhodnotí len na rýchlosť.

Tieto preteky budú štartovať na variante č. 5.  Parkovanie  motocyklov bude zabezpečené ako obyčajne v priestoroch paddocku. V týchto priestoroch prebehne aj administratívne preberanie v stredu od 17:00 hod a technická kontrola. Už v stredu 30.4.2014 bude možnosť trénovať voľné jazdy za poplatok 20  € v čase od  18:00 do 19:00 hod.

Pripájame časový harmonogram a niekoľko záberov z posledných pretekov.

Časový harmonogram stiahnete tu…

Text a foto: Classic Club Hlohovec