Čoskoro odštartuje sezóna aj pre oldtimery

Richard Karnok

Oldtimerská sezóna sa u nás mala začať už 5. júla na Slovakia Ringu, no nakoniec tomu tak bude až v septembri. O tom, čo je nové v tejto disciplíne prináša informácie pán Peter Baláž.

Sezóna oldtimerov v jazde pravidelnosti mala podľa športového kalendára začať podujatím 5.7.2013 na Slovakia ringu. Avšak z technických dôvodov dnes už známych, z dôvodu nízkeho počtu prihlásených pretekárov, boli tieto preteky napokon zrušené.

Ako člena komisie vintage FIM Europe  ako  aj organizátora ma potešilo, že sa našiel nový usporiadateľ v Malackách, ktorý oživí pretekárske pole na Slovensku a pevne dúfam, že termín 22. september 2013  sa zapíše do novodobých dejín  MM SR v jazde pravidelnosti a sezóna sa v podstate pre oldtimery rozbehne až týmito pretekmi. O týždeň neskôr v sobotu 28. septembra 2013 odštartuje už VI. ročník Holíčskeho zámockého okruhu, ktorý svojím ukončením otvára už tradične Zámocké pivné slávnosti. Preteky v Holíči sa budú započítavať ako do seriálu MM SR tak aj v tomto roku,  ale s novým názvom FIM Europe Cup a Ducati Slovakia Cup. Holíčsky okruh už tradične zastrešuje primátor mesta Zdenko Čambal a pri tejto príležitosti by som mu chcel vysloviť nesmiernu vďaku za jeho podporu motocyklového športu na Slovensku.

Ako som už spomínal, prvé plánované preteky z júla sme zrušili a až doteraz sme hľadali riešenie ako ich nahradiť, pretože boli zaradené nielen do kalendára MM SR ale aj FIM Europe Cup a do seriálu Alpe Adria Cup.  Prichádzal do úvahy termín 7.-8. september na Slovakia ringu, ale žiaľ nepodarilo sa nám veterány do nabitého víkendu zaradiť.

Po rokovaní na Slovakia ringu s viceprezidentom SMF komisie CPM Ladislavom Šnegoňom a členom komisie CPM Petrom Šurinom sme sa dohodli, že záverečné podujatie pre oldtimery v jazde pravidelnosti budú štartovať v termíne 12. – 13. 10. 2013 na okruhu Slovakia ring. Tieto preteky budeme započítavať do MM SR ako aj do FIM Europe Cup a Ducati Slovakia Cup.

Dúfam, že sezóna 2013 sa  napokon úspešne zavŕši a do sezóny 2014 predbežne počítame s nasledovnými termínmi:

  • 1.máj 2014                  Slovakia ring   MM SR, FIM Europe Cup, Ducati Slovakia Cup (Classic Club Hlohovec)
  • 12. – 13. júl 2013        Autodrom Grobnik (Chorvátsko)  MM SR
  • Tba                             Slovakia ring
  • 2. – 3. august 2014 letisko Piešťany MM SR, FIM Europe, Alpe Adria, Ducati Slovakia  (Classic Club Hlohovec)
  • 27. september 2014 Holíč  MM SR, FIM Europe Cup, Ducati Slovakia Cup (Classic Club Hlohovec)
  • Tba                 Malacky  MM SR ( Racing Club Záhorák Malacky)