Príprava sezóny CPM 2022

Richard Karnok

Športová komisia cestných pretekov motocyklov SMF pripravila koncept sezóny 2022 pre všetky kategórie disciplíny.

V súčasnosti nikto netuší, čo nám prinesie rok 2022, ale už uplynulé dve sezóny, ktoré boli poznačené pandémiou, sa na Slovensku dokázali uskutočniť aj v tejto disciplíne na slušnej úrovni, preto veríme, že rovnako tomu bude aj v sezóne nasledujúcej. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako sa črtá rok 2022 vo všetkých kategóriách disciplíny CPM. Prosím, myslite na to, že informácie a termíny podujatí sú vo viacerých prípadoch predbežné a definitíva padne neskôr. Všetky nasledujúce zmeny budú vložené do návrhu Národných športových predpisov, ktoré sa budú schvaľovať na valnom zhromaždení disciplíny CPM SMF. Informácie o valnom zhromaždení nájdete na konci článku.

Medzinárodné majstrovstvá SR a Slovenský pohár CPM

Možno už podľa podnázvu ste si všimli, že národný šampionát mení formát na medzinárodný. Myslíme si, že náš šampionát ponúka zaujímavé termíny a okruhy a keďže mnohí naši pretekári (napriek tomu, že majú licenciu SMF) štartujú v MSR len v minimálnom počte, mali by dostať šancu aj iní, teda zahraniční pretekári, ktorí neraz práve organizáciu našich majstrovstiev chvália. Na konci sezóny budú okrem medzinárodného majstra vyhodnotený aj traja najúspešnejší držitelia licencie SMF v každej triede.
Pri tvorbe termínového kalendára sme vychádzali z doteraz dostupných kalendárov, žiaľ, šampionát Alpe Adria svoj presný termínový kalendár ešte nemá (malo by sa to zmeniť na konci januára), takže sme siahli po tradičných destináciách, pričom by nemala chýbať ani poľská Poznaň.
Sezónu tradične zaháji predsezónne testovanie na Slovakia Ringu, ktoré bude pre držiteľov licencií SMF bezplatné.

Predbežné termíny:
7. 4. Test SMF Slovakia Ring
22.-24. 4. Brno
27.-29. 5. Poznaň
24.-26. 6. Dolný Hričov
8.-10. 7. Slovakia Ring
26.-28. 8. Trenčín
30. 9.-2. 10. Brno

Medzinárodné majstrovstvá SR mládeže a Slovakia Cup

Niečo podobné, ale z celkom iných príčin čaká aj na náš juniorský šampionát. Po tom, ako nám zástupcovia AČR oznámili, že MMČR sa v roku 2022 neuskutočnia na území Slovenska, sledujeme otvorením nášho šampionátu vyššiu účasť zahraničných pretekárov u nás, keďže, ako je známe, juniorská členská základňa CPM SMF nie je práve početná. Veríme, že sa nám takto na naše trate a do našich majstrovstiev podarí prilákať aj jazdcov z ČR, Maďarska, prípadne Rakúska. Na konci sezóny budú aj v juniorskom šampionáte vyhodnotení traja najúspešnejší jazdci s licenciou SMF.
V tomto čase prebiehajú prípravy, ktoré musia vychádzať aj z toho, aká bude situácia u našich južných a západných susedov. Na každý pád vzniká aj nová trieda GP2. Čo sa týka triedy PW50, tak jej sezóna bude závislá aj od maďarského termínového kalendára, pretože v Maďarsku je pre jazdcov vyššia konkurencia a záujem o to prejavila aj väčšina zástupcov našich pretekárov. V jej prípade platí, že nám AČR ponúka jazdiť preteky tejto triedy v rámci ich akadémie. Všetky informácie sa budeme snažiť zverejniť čo najskôr.
Pri predbežnom termínovom kalendári sme vychádzali z ponuky AČR, že si môžeme na ich podujatiach vybrať body do nášho šampionátu. Na Slovensku sa uskutočnia tri podujatia (dvakrát Dlhá, jeden raz Slovakia Ring). Čakáme ešte na kalendár v Maďarsku, ktorý zatiaľ nie je hotový.
Informácie o vypísaných triedach prinesieme neskôr, pretože v tomto čase sa práve na tom pracuje.
Aj v roku 2022 plánuje športová komisia usporiadať kemp mládeže, a to v piatok a sobotu 8. a 9. apríla. V sobotu bude jazdenie pre držiteľov licencií SMF bezplatné.

Triedy a vekové limity:

MMSR a M SR PW 50 (5 – 9 rokov)
MMSR a M SR MiniGP 110 (7 – 14 rokov, ženy 8-16 rokov)
MMSR a M SR MiniGP 160 (9 – 16 rokov, ženy 10 – 18 rokov)
Slovakia Cup MiniGP 160 senior (od 17 rokov)
MMSR a M SR Ohvale GP2 junior (13 – 18 rokov)
Slovakia Cup Ohvale GP2 senior (od 19 rokov)
Slovakia Cup Pitbike junior (do 160 cm³) (14 – 20 rokov)
Slovakia Cup Pitbike senior (do 190 cm³) (od 21 rokov)

Predbežné termíny:
8. a 9. 4. Kemp Slovakia Ring
29.-30. 4. Dlhá
6.-7. 5. Vysoké Mýto
17.-18. 6. Cheb
1.-2.  7. Dlhá
13.-14. 8. Slovakia Ring
19.-20. 8. Třinec

MMSR vintage road racing

Náš medzinárodný šampionát veteránov na rýchlosť v mnohom kopíruje seriál CPM a tým teda aj predchádzajúci ročník. Aj tu platí, že sezónu tradične zaháji predsezónne testovanie na Slovakia Ringu, ktoré bude pre držiteľov licencií SMF bezplatné.

Predbežné termíny:
7. 4. Test SMF Slovakia Ring
22.-24. 4. Brno
27.-29. 5. Poznaň
24.-26. 6. Dolný Hričov
8.-10. 7. Slovakia Ring?
26.-28.8. Trenčín
30. 9.-2. 10. Brno

MMSR vintage regularity

Seriál veteránov na pravidelnosť v uplynulých dvoch rokoch najviac utrpel pandémiou, v roku 2020 sa nekonali žiadne preteky, vlani len v októbri na letisku v Trenčíne. Ani raz sa neuskutočnili preteky na zadnom variante Slovakia Ringu a ani v Holíči, ale v roku 2022 plánuje Peter Baláž návrat pretekov do Holíča aj už s avizovanými vzácnymi hosťami, Carlosom Lavadom a Pier Paolo Bianchim. Ľubo Kamenár pripravuje pravidelnosť na letisku v Trenčíne 7. a 8. mája a aby bol šampionát predsa len zaujímavejší, naši klasici by mohli preteky absolvovať aj na prekrásnej trati v Brannej v ČR. Aj definitíva tohto kalendára závisí od ďalších rokovaní.

Predbežné termíny:
7. 4. Test SMF Slovakia Ring
7.-8. 5. Trenčín
20. 8. Holíč
10.-11. 9. Branná?

Ducati Slovakia Cup

Veľmi populárny a atraktívny seriál Ducati Slovakia Cup má už neodmysliteľné miesto v kalendári SMF a rovnako tomu bude aj v roku 2022. Na definitívne termíny si musíme taktiež ešte počkať.

Predbežné termíny:
7. 4. Test SMF Slovakia Ring
7.-8. 5. Trenčín
19. 5. Ducati Day Slovakia Ring
24.-26. 6. Dolný Hričov
20. 8. Holíč
26.-28. 8. Trenčín

Babetta Cup

Svoje miesto „pod slnkom“ si na našich podujatiach vybojoval aj Babetta Cup, ktorý pred rokmi na naše okruhy priviedol Ľubo Deckár. Okrem podujatí nášho juniorského šampionátu by sme ženy aj mužov na Babettách mohli vidieť na letisku v Hričove a na mestskom okruhu v Holíči.

Predbežné termíny:
29.-30. 4. Dlhá
24.-26. 6. Dolný Hričov
1.-2. 7. Dlhá
12.-13. 8. Slovakia Ring
20. 8. Holíč

Valné zhromaždenie disciplíny CPM SMF

V nedeľu 6. februára sa v Hlohovci uskutoční valné zhromaždenie disciplíny CPM. V tomto čase sa pripravuje pozvánka, ktorú obdrží každý člen. Prosíme pretekrov, aby sa valného zhromaždenia zúčastnili a mali tak možnosť vyjadriť sa k aktuálnym otázkam a hlasovať o prípadných zmenách. Všetky návrhy na prerokovanie počas VZ musia byť športovej komisii doručené v zmysle článku 39 Stanov SMF (min. 20 dní pred rokovaním VZ), tj. najneskôr do 18.01.2022. Pre účasť na VZ pochopiteľne stačí byť držiteľom licencie SMF na rok 2021. V prípade akýchkoľvek otázok píšte na adresu karnok@motomedia.sk.

ŠK CPM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *