Miloš Baláž k aktuálnej situácii okolo pretekov

Richard Karnok

Rušenie pretekov a neistota v tom, kedy a či sa vôbec začne pretekárska sezóna napĺňajú mysle nielen motocyklových priaznivcov, ale aj samotných pretekárov.

Už dnes vieme, že úvodné podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria, ktorého súčasťou sú aj M SR, sa na konci apríla na Slovakia Ringu neuskutoční, a to isté platí aj o prvých pretekoch M SR v triede 125 SP, ktoré sa mali odjazdiť na aprílovej Jarnej cene Brna. Z podujatí, ktoré zastrešuje priamo SMF, boli zrušené, preteky MM SR Vintage, M SR 125 SP a Ducati Slovakia Cupu, ktoré mali byť v polovici apríla na piatom variante Slovakia Ringu, pre ktoré však nevylučujeme náhradný termín. Pred nami sú však aj ďalšie podujatia, ktorých uskutočnenie je nateraz neisté.

V Športovej komisii cestných pretekov motocyklov SMF však dúfame, že sa situácia s koronavírusom vo svete bude vyvíjať k lepšiemu a preto stále pracujeme na príprave pretekárskej sezóny a jednotlivých podujatí, ktoré sú v termínovom kalendári naplánované. Každým dňom očakávame aj vyjadrenie z okruhu Slovakia Ring o tom, či sa uskutoční testovanie pre pretekárov SMF a AČR, ktoré je plánované na 16. apríl. Akonáhle bude rozhodnuté, okamžite vás budeme informovať.

V termínovom kalendári nás z podujatí, ktoré organizuje SMF najbližšie čakajú preteky juniorského šampionátu v Dlhej (16. mája) a potom podujatie na letisku v Trenčíne, ktoré sa má uskutočniť 19. – 21. júna. V oboch prípadoch pracujeme s možnosťou, že sa podujatia budú konať a preto ich chystáme, pripravujeme zvláštne ustanovenia a všetko čo organizovanie pretekov potrebuje po technickej a administratívnej stránke. Sledujte webové stránky www.smf.sk a RoadRacing.sk, kde vás budeme aktuálne informovať o všetkých novinkách. S majiteľom okruhu v Dlhej a rovnako so zástupcami letiska v Trenčíne sme však stále v spojení a v tomto čase riešime aj možnosť preloženia termínov oboch podujatí.

Dovoľte mi popriať vám, fanúšikom, pretekárom a organizátorom, pevné zdravie a zvládnutie tohto ťažkého obdobia, aby sme sa čo najskôr mohli stretnúť na motocyklových pretekoch, ktoré máme všetci radi a teraz nám tak veľmi chýbajú.

Miloš Baláž
Viceprezident SMF pre CPM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *