COVID-19 – slová prezidenta SMF

Richard Karnok

Súčasná celosvetová epidémia ochorenia COVID-19 zasiahla značnou mierou i šport a náš motocyklový šport.  Prinášame vám vyjadrenie prezidenta SMF Ing. Petra Lazara k súčasnej, pre šport nepriaznivej situácii.

Vážení športoví priatelia,

dovoľte, aby som sa Vám touto cestou v dnešnej zložitej situácii pár riadkami prihovoril. Dôvodom je zásah „vyššej moci“ a tou je epidémia koronavírusu. Spojenie „zásah vyššej moci“ sa mi vybavilo i v súvislosti so Zvláštnymi ustanoveniami SMF, kde túto formuláciu používame pri možnom  zrušení našich podujatí mimo našej právomoci. A tou koronavírus určite je. Prihliadnuc na nebezpečenstvo, ktorým ochorenie COVID-19 pre nás všetkých predstavuje, je určite správne, že sa nevieme stretávať na našich podujatiach a to v podstate na celom svete. Ostáva nám len dúfať, že táto mimoriadna situácia nebude dlho trvať a my naskočíme do sezóny 2020.

Ťažko sa nám teraz odhaduje, kedy to bude, ale sekretariát SMF komunikuje so športovými komisiami a spolu sa snažíme pripraviť všetky možné varianty, aby sa športová sezóna ešte dala rozbehnúť a ako-tak zachrániť. A to aj za predpokladu, že by sme skončili sezónu až v novembri a s menším množstvom podujatí.  Veríme, že to bude možné a nebudeme musieť zrušiť celú sezónu, čo by bolo pre nás všetkých smutné a mimoriadne. Som presvedčený, že k tomu nepríde a nebudeme musieť prijať takéto bezprecedentné rozhodnutie.

Verte, že v SMF sa v tejto chvíli všetci o to usilujeme a ďakujem vám všetkým za flexibilitu a porozumenie počas tohto zložitého obdobia. 

Záverom Vám všetkým želám veľa zdravia, aby sme všetci prekonali toto obdobie a čoskoro sa stretli na motocyklových podujatiach SMF.

Ing. Peter LAZAR
prezident SMF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *