Zrušený seriál IRRC aj Classic TT a Manx Grand Prix na ostrove Man

Richard Karnok

Z dôvodu stále prebiehajúcich problémov spojených s vývojom pandémie vírusu SARS CoV-2 sa usporiadatelia International Road Racing Championship rozhodli pre tento rok zrušiť celý šampionát.

Všetci jazdci už o tejto skutočnosti boli informovaní, a to napriek stále existujúcej šanci pretekať v českých Hořiciach a nemeckom Frohburg. Ak sa v auguste v Hořiciach pôjde, jazdci z permanentnej listiny IRRC 2020 budú o tejto skutočnosti informovaní a budú môcť nastúpiť k pretekom, body sa im však udeľovať nebudú.

Rovnaká možnosť platí aj pre nemecký Frohburg, ale tu ešte nie je definitívny termín podujatia. Jeden z variantov totiž hovorí, že podujatie Grand Prix Nemecka bude na okruhu Sachsenring preložené na 19.-20. septembra, čo je aktuálny termín pretekov vo Frohburgu. Ak sa tak stane, preložia usporiadatelia preteky na prírodnej trati na víkend 3.-4. októbra 2020.

Veľmi zlá správa dorazila z ostrova Man. Potom, čo bola kvôli pandémii koronavírusu zrušená tohtoročná Tourist Trophy Isle of Man, boli tiež zrušené tohtoročné preteky Classic TT a Manx Grand Prix, ktoré sa mali ísť medzi 22. augustom až 4. septembrom 2020.

Peter Maddocks – predseda Manx Motor Cycle Clubu: „Vláda sa nás, ako organizátorov pretekov spýtala, či sme si istí, že sa akcia môže tento rok uskutočniť čisto z logistického a prevádzkového hľadiska. Hoci sme si boli istí, že dokážeme poskytnúť personál na organizovanie pretekov, nemožno zabezpečiť situáciu okolo ostatných kľúčových zamestnancov, ako sú maršali a zdravotníci. Okrem toho by mohol nastať problém s infraštruktúrou a vybavením, ktoré by sa nemuseli včas dostať na ostrov Man. Zohľadnili sme aj úroveň tréningov pred podujatím, ktoré by sme jazdcom museli umožniť, aby účinne zvládli jedinečnú výzvu, ktorú predstavujú preteky na Mountain Circuit. Všetky tieto faktory boli zvážené a nakoniec tvorili základ rozhodnutí, že z prevádzkového hľadiska musela byť tohtoročná udalosť zrušená. Aj keď sme všetci v neistých časoch, klub sa teší na návrat na Mountain Circuit v roku 2021.“

Zdroj: IRRC a The Isle of Man Classic TT Races

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *