Zlato Davida Hanzalíka z Radvaníc

Richard Karnok

Ďalším podnikom, ktorého sa zúčastnil Hanzalík racing team, boli preteky o cenu Františka Bartoša v Ostrave Radvaniciach. David štartoval vo svojich kategóriách, to jest Twin a do 600ccm.

Ak by sa mu podarilo uspieť v triede Twin, mohol už celkovo vyhrať Pohár AČR. Ako na každom podujatí, v piatok prebehli formálne a technického preberania a v sobotu boli na programe dve tréningové jazdy. Prvou bola pre Davida trieda Twin, kde došiel David na druhom mieste za Janom Markalousom. Ako posledný tréning prvého bloku bola trieda do 600ccm. Tu David zajazdil tiež dobre a dopoludňajší tréning vyhral. Je ale treba spomenúť, že tu nemal žiadny zajazdený čas najväcší favorit Marek Červený.

Druhý tréning síce v triede Twin David vyhral, ale najlepší čas si z doobedňajšej časti udržal Jan Markalous, takže pre Davida to znamenalo druhé miesto na štarte. V šestkách sa v druhom tréningu David držal na druhom mieste za Markom Červeným. Po páde Richarda Sedláka bol tréning na chvíľu prerušený červenou vlajkou. Potom sa síce ešte chvíľu jazdilo, ale David sa už nezlepšil a bol predbehnútý nemeckým jazdcom Wolfgangom Schusterom. Aj napriek tomu bol so štartom z tretieho miesta spokojný.

V nedeľu odštartoval David v triede Twin na druhom mieste, ale po pár kolách sa dostal do čela a vybudoval si mierny náskok pred Markalousom. Ten neskôr chyboval a po ľahkej havárii odstúpil. David už náskok udržal a došiel si pre víťazstvo pred Danom Vysloužilom a zároveň vyhral Pohár AČR pre tento rok.
V triede do 600cc podľa predpokladu najlepšie odštartoval Marek Červený a čoskoro si vytvoril náskok, ktorý udržal až do konca. David sa po štarte dostal na druhé miesto, ale vzápätí kvôli problému s rýchloradením nemohol zaradiť rýchlosť a predbehol ho Wolfi Schuster. Problém sa potom opakoval, tak sa rozhodol, že radšej odstúpi.
Preteky boli nakoniec predčasne ukončené po tragickej nehode dve kolá pred cieľom, kedy zahynul nádejný jazdec Olin Hanák.
David aj celý Hanzalík racing team vyjadrujú úprimnú sústrasť rodine a pozostalým.

Ďalším podujatím, ktorého sa David zúčastní, bude už tento víkend Havířovský Zlatý Kahanec v Těrlicku, kde by mal štartovať okrem tried do 600ccm a Twin aj v triede do 1000ccm.

David ďakuje svojim sponzorom, Pelko s.r.o., Roman Stašek, Garo, Tinastav plus, AV Moto, Ladies gang a samozrejme rodine a mechanikom Štefanovi, Dominikovi a Ivanovi.

Text: Pavel Salaba
Foto: Karel Šoukal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *