Zbyněk Čech hodnotí vystúpenie v Kopčanoch

PLUS ONBOARD VIDEO – Pretekára Zbyňka Čecha poznajú motocykloví priaznivci predovšetkým z pretekov Alpe Adrie a IMRC, pričom ho už zdobia tituly majstra Slovenska v triedach Supersport a Superstock 1000. Špeciálne motodrómy však počas uplynulého víkendu zamenil za prírodný okruh v Kopčanoch, kam to má z domu spoza rieky Moravy doslova na skok.

Zbyněk Čech:

Po roce jsem se opět rozhodl, že se zúčastním Road racingových závodů v nedalekých Kopčanech. Tento závod pro mě znamená strašně moc, už jako malé děcko jsem s tátou chodíval jako divák sledovat závody motorek do Kopčan zejména svého strýce Ottu Krmíčka, a zároveň je to jedna z málo příležitostí se ukázat před svými přáteli z Hodonínska, Holíča a Skalice. Pravda závody mezi barákama jsou trochu jiné než závody na okruhu, tady prostě není prostor na chybu .

Do Kopčan jsme si v pátek zavezli věci a opět jeli domů nemám to daleko, v sobotu ráno jsme byli opět v Kopčanech, vyřídili jsme formálku a technickou přejímku. Na první trénink jsem vyrazil cca v 13 hod a na motorce jsem nechal převod z Brna. První trénink byl poznamenaný poruchou senzoru rychlosti zadního kola, který jsem prodřel při neopatrném průjezdu jedním z retárdérů.

Bylo to hned v prvním kole tréninku, bohužel tato poruchu vyřadila celou elektroniku motocyklu včetně rychlořazení, trénink jsem se rozhodl dokroužit a celkově jsem skončil na 11. místě. Po zjištění co se stalo jsem měl naštěstí senzor náhradní a tento jsem vyměnil za nový.
Druhý trénink už byl mnohem lepší, kdy jsem zrychlil téměř o 7 sec. a trénink jsem zakončil na 5. místě, které mi patřilo i v součtu obou kvalifikací. Den jsme tedy ukončili, motorky daly zpátky do dodávky, zakurtnovali stan a jeli spolu s mechanikem domů.

V neděli jsem po obědě doma vyrazil zpět do Kopčan, bohužel už bez mechanika ten skončil přes noc v nemocnici naštěstí jeden z mých mechaniků dorazil přímo do Kopčan. Na závod jsme vyměnili brzdovou kapalinu, protože Kopčany jsou velice náročné na brzdy a postupně jsme se připravovali na závod, který byl kvůli průtahům nakonec vypsán pouze na 8 kol.

K závodu samotnému jsem dobře odstartoval a probojoval jsem se na čtvrté místo, na kterém jsem i přes útoky soupeřů zůstal až do konce závodu, jel jsem jen 4 kvalty, s průměrnou rychlostí skoro 145 km/h a max. rychlostí skoro 240km/h. Závod jsem si celý užíval, ale nejvíc jsem si užil dojezdové kolo, které mi trvalo skoro 10 minut, protože ve skoro každé zatáčce jsem měl někoho z kamarádů, s kterým bylo potřeba se vyfotit a přijmout gratulaci 🙂 . Závody byli bomba, atmosféra road racingových závodů se vůbec nedá srovnat s okruhy, takže za rok zase v Kopčanech.