Vrátia sa motocyklové preteky na letisko v Trenčíne?

Richard Karnok 2

Bude kalendár slovenských motocyklových pretekov bohatší o ďalšiu klasickú štáciu, na ktorej sa jazdilo už v minulosti? Mimoriadne aktívny Moto Classic Racing Clup z Kopčian chce v roku 2017 usporiadať preteky na trenčianskom letisku.

Na svete je už aj predbežný termín pretekov, ktorý bol stanovený na 18.-20. augusta 2017. Ako iste tušíte, podujatie by malo byť súčasťou seriálu Majstrovstiev Českej republiky na prírodných okruhoch organizovaných Českomoravskou asociáciou motocyklového športu (CAMS), teda rovnako ako preteky v Kopčanoch.

Na letisku v Trenčíne sa prvé preteky jazdili v roku 1998 a konali sa nepretržite do roku 2003, či už ako majstrovstvá Slovenska, Českej republiky, či dokonca ako šampionát Alpe Adria.

Nasledovala štvorročná prestávka, po ktorej sa v roku 2007 preteky na letisko vrátili dokonca dvakrát, keď tu Športová komisia CPM SMF usporiadala náborové preteky pre nelicenčných motorkárov, ktorí si na mieste mohli zmerať sily s profesionálnymi pretekármi. Podujatie pod názvom Race for fun! malo medzi motorkármi veľký ohlas a v roku 2008 sa uskutočnilo dokonca trikrát. Celkom posledné podujatie sa na letisku uskutočnilo v roku 2009, ktoré už ale nemalo pokračovanie, keďže motocykle našli svoj nový domov na novovybudovanom Slovakia Ringu.

O všetkých novinkách okolo pretekov na letisku v Trenčíne vás budeme samozrejme na portáli Moto-cup.sk informovať.

Text a foto: Richard Karnok

2 komentárov k článku “Vrátia sa motocyklové preteky na letisko v Trenčíne?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *