Veľká cena Piešťan bude 19.-21. augusta

Richard Karnok 4

Po dvadsiatich rokoch sa na letisko do Piešťan vrátia motocyklové preteky. V dňoch 19.-21. augusta tu Piešťanský motocyklový klub usporiada podujatie pod názvom „Veľká cena Piešťany“ započítavané do Majstrovstiev a Preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového športu.

Do Piešťan sa preto chystajú poprední jazdci prírodných okruhov z Českej republiky, Rakúska, Nemecka a ďalších krajín, pričom na mieste samozrejme nebudú chýbať ani domáci pretekári. Pokiaľ sa chcú pretekári prihlásiť na podujatie, môžu tak urobiť cez On-line prihlášku po kliknutí na tento odkaz, kde je pod prihláškou zároveň priebežne aktualizovaný zoznam prihlásených jazdcov.

Po letisku v Piešťanoch sa opäť budú preháňať nielen súčasné motocykle, ale rovnako, ako tomu bolo v minulosti, aj oldtimery. Vypísané triedy sú Klasik do 175 ccm + do 250 ccm + do 350 ccm + do 500 ccm + do 750 ccm, 125 SP, 125 GP, 250 SP, 250 GP, Supermono, Twin, 400 SSP, do 600 ccm, a nad 600 ccm.

Aj napriek tomu, že podujatie v Piešťanoch termínovo koliduje s pretekmi Majstrovstiev sveta MotoGP v Brne, o divákov by v Piešťanoch nemala byť núdza, keďže najmä pamätníci sa už nevedia dočkať návratu pretekov do tohto kúpeľného mesta, no nájdu sa aj takí, ktorí si víkend rozdelia na obe podujatia, alebo jednoducho uprednostnia práve Piešťany.

Zvláštne ustanovenia

Všetky najdôležitejšie informácie o podujatí v Piešťanoch nájdete v Zvláštnych ustanoveniach, ktoré môžete stiahnuť kliknutím sem…

Viac o Piešťanskom motocyklovom klube sa dozviete na jeho oficiálnej stránke www.pmkpiestany.sk.

Text: Richard Karnok

4 komentárov k článku “Veľká cena Piešťan bude 19.-21. augusta

  1. Diůky za vrácení závodu na místo kam dlouho patří. Držím palce a přeji dobrý průběh.

  2. A aby toho nebylo málo tak na tento datum koliduje ještě Poznaň,Grobnik a klassik motorrad Manfréda Johna v Mostě.To se nám to pěkně sešlo.

  3. Za mňa žiaľ uprednostňujem GP, veľmi rád by som prišiel ale 30 ročné zvyky treba dodržiavať. Neverím, že týždeň pred alebo po koliduje s inými podujatiami. Tak možno budúci rok.

    1. Ale je to pravda, koliduje. Týždeň predtým Trenčín, týžden potom Malacky a Volárna a o týždeň neskôr mali by Dymokury, ktoré až včera zmenili termín. Ale to už je žiaľ neskoro meniť 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *