Veľká cena Piešťan 2018 sa blíži

Richard Karnok

Už od 6. 7. 2018 sa v Piešťanoch opäť rozburácajú motory pretekárskych motocyklov na CAMS medzinárodných majstrovstvách Českej republiky pretekov Tourist Trophy.

Veľká Cena Piešťany sú medzinárodné preteky motocyklov, ktorých 3. ročník sa bude opäť konať na trati v areáli piešťanského letiska. VC Piešťan je jedna z najväčších motoršportových akcií v západoslovenskom regióne. Pretekmi sa snažíme nadviazať na bohatú históriu organizovania motoristických podujatí v Piešťanoch, konkrétne na druhé najväčšie preteky, ktoré sa v minulosti konali na území bývalého Československa, prestížnu Cenu Slovenska.
Práve tento rok je jubilejný, pripomíname si ich 60. výročie. Dňa 13.6.1958 sa konal 1. ročník medzinárodných pretekov Cena Slovenska, v ktorých zvíťazil majster sveta Gary Hocking z Rodézie (Zimbabwe).

Diváci sa majú naozaj na čo tešiť. Štartovné listiny 3. ročníka sa zapĺňajú a my sme radi, že medzi prihlásenými vidíme i minuloročného víťaza triedy Superbike, šampióna medzinárodného seriálu Alpe Adria Championship, českého pretekára Michala Práška a i prekvapivého víťaza Superšportov v Kopčanoch, v podstate nováčika, Tomáša Tótha. Tomáš je úspešný stuntrider a čerstvý držiteľ slovenského rekordu v jazde na prednom kolese, ktorý bude na Veľkej Cene Piešťan hájiť farby domáceho klubu PMK Piešťany.

Program pretekov je rozdelený do troch dní. V prvý deň, v piatok 6. 7. popoludní sa konajú voľné tréningy. Podvečerné hodiny sú vyhradené každoročnej promo akcii, ktorá prebieha na námestí v centre mesta Piešťany. Zúčastňujú sa na nej vybraní pretekári so svojimi motocyklami a sprievodmi, vozidlá Safety car, pozývame tiež rôzne osobnosti motošportu. Akciu moderuje moderátor, ktorý priebežne spovedá pretekárov i pozvané osobnosti. V rámci akcie sa konajú i súťaže o vstupenky na naše podujatie.

V sobotu 7. 7. nasledujú merané tréningy a v nedeľu hlavné preteky. V tomto roku pre divákov prinášame atraktívnu zmenu v programe a preteky budú prebiehať v oba dni, t.j. v sobotu i v nedeľu. V sobotu sa môžu diváci tešiť na preteky tried Supersport a Superbike.
V nedeľu 8. 7. po ranných warm upoch nasledujú preteky všetkých vypísaných tried, ktorých je dohromady trinásť.

V prestávkach medzi pretekmi prebieha divácky atraktívny doplnkový program. Skvelá kaskadérska MOTO TV Show s aktuálnym vicemajstrom sveta v stuntridingu Zdenkom Rybárom, tandemové jazdy ma motocykli s Majstrom Slovenska Martinom Čermákom, letecká show Model Klubu Piešťany, predvádzacia jazda Lei Horniakovej na pretekárskej bugyne, jazdy motokár atď. Ďalej sa u nás pripravuje stretnutie moto veteránov a legiend motošportu, ktoré organizuje jedna z československých legiend, Peter Baláž.
Pre návštevníkov pretekov pripravujeme Fan Zónu a pre najmenších detskú zónu. Dianie na trati môžu diváci sledovať i na veľkoplošnej LED obrazovke.

Ďalej sme pre divákov pripravili ďalšiu novinku, a to zlosovateľné vstupenky o atraktívne ceny. Ako hlavnú cenu si jeden z návštevníkov odvezie elektrobicykel.

Preteky sa snažíme každým rokom zatraktívňovať a prilákať tak väčší počet divákov. V roku 2017 sme zaznamenali nárast počtu oproti prvému ročníku na 4.000 divákov. V roku 2018 očakávame ďalšie zvýšenie návštevnosti.

Víkendové vstupné je 9,- €.

V minulom ročníku zažili diváci počas pretekov i dramatické situácie priamo pred hlavnou tribúnou, ktoré sa našťastie obišli bez následkov a zapojení pretekári odišli po svojich.

Veríme, že potenciálnym návštevníkom sa program nášho podujatia bude páčiť a zíde sa nás na piešťanskom letisku hojný počet.

Informácie o našom podujatí môžete nájsť i na našej webovej stránke www.pmkpiestany.sk alebo facebookovom profile www.facebook.com/pmkpiestany.

Text: Tomáš Motyčka
Foto: I. R. a Peter Gajarský

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *