Veľká cena Piešťan 2017 – live timing a výsledky

Richard Karnok 8

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – V Piešťanoch sa počas víkendu koná druhý novodobý ročník motocyklových pretekov na miestnom letisku, ktoré sú aj tentoraz započítavané do majstrovstiev a preboru ČR na prírodných okruhoch pod patronáciou CAMS. Prinášame vám live timing a výsledky, ktoré opäť zabezpečuje kežmarská spoločnosť Sport Timing.

Časový harmonogram

Live Timing:

Výsledky:

8 komentárov k článku “Veľká cena Piešťan 2017 – live timing a výsledky

 1. Riško zase chýbal na peknej akcii.Lukáš nebol. Boli sme s Jezovicom. 250 tka dobre nachystaná. Excelentnou jazdou vyhrali. Naložil im pol kola. Do 600 bol štvrtý, a nad 600 nás 100 m pred cieľom vyhodilo zo sedadiel, keď Jožka zoťal bezohľadný jazdec, krorý šiel 200 m za Dodom. Nerešpektoval retardér a nakoniec Doda zoťal. Taký pako tam nelatrí. Dodl doráňaný, motorka dobitá.

 2. Tož Ríško! Ricín som umýval z otcových motorov vyše 20 rokov, holými rukami zo súčiastok, v benzíne, trichlóre, acetóne, nafte, len aby bolo všetko čisté. Zažil som tie doby , keď celé depo hučalo, keď sa pred príslušnou kategóriou nahrievali motory, keď jazdci či mechanici /aj ja sám, pokiaľ otec jazdil inú kategóriu/ držali v sústredení pred štartom motory v obrátkach, aby sa olej zohrial, lebo ináč bol príliš hustý. Samozrejme sme boli nesmierne vďačný, keď sa objavil Castrol R30 a R40, ktorý už bol aditívovaný a celkom čistá vôňa ricínu to nebola, ale prestalo časté zadieranie piestov či ojničných ložísk a bol som preto ochotný nosiť reklamu Castrolu, aj keď som nedostal ani halier za to. Od Ferka Srnu som ho kupoval po flaškách, aby mi motor v motokáre vydržal. Dnes som bohužiaľ na ten prekrásny „smrad“ alergický a dlho ho inhalovať nemôžem. Ale tú biozložku v ňom vycítim veľmi rýchlo, takže do Írska sa nechystám. MB

  1. No mne to veru nestačí a aj na pretekoch sme sa minule bavili s partiou, že by sme mali raz dať to Írsko 😉
   Ale tie Tvoje zážitky aspoň z desatiny, to by bolo úžasné!

 3. Je sa na čo pozerať, teraz som prišiel z letiska. A ricín vonia tak ako pred rokmi…
  Keď je človek pri tom, atmosféra ho vtiahne. MB

  1. Ja tam žiaľ nie som, s tou atmosférou je to jasné, ale s tým ricínom to veru nie je také ako to bývalo. Žiaľ, nikto ho už nepoužíva a toto sa síce trošku podobá, ale tá správna vôňa to už nie je. Viem to na 100 percent, lebo tá vôňa ma skoro pred skoro 40 rokmi dostala a žiaľ, za posledných 30 rokov som ju už cítil len sporadicky. Vraj na írskych okruhoch sa toho človek stále vie nasýtiť stále.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *