V Radvaniciach prišiel o život Olin Hanák

Richard Karnok 3

Mimoriadne smutná správa dnes zasiahla fanúšikov pretekov motocyklov na prírodných okruhoch. Počas pretekov triedy do 600 cm3 na Okruhu Františka Bartoša v Radvaniciach prišlo k tragickej nehode 22-ročného populárneho jazdca Olina Hanáka.

Olin Hanák začínal na motorke ako 12-ročný rovnako ako jeho mnohí kamaráti a súperi na minibikoch. Už o dva roky neskôr sa predstavil na svojich prvých roadracingových pretekoch na Kyjovskom okruhu a čoskoro prenikol do úzkej špičky jazdcov na prírodných tratiach, pričom k triede 125 SP pridal aj šesťstovky. Jeho hviezda stúpala nahor, získal titul majstra ČR, štartoval aj v zahraničí, vychutnal si preteky Ulster Grand Prix v Írsku, no v auguste roku 2014 mal ťažkú nehodu na Těrlickom okruhu, pri ktorej takmer prišiel o život. Jeho návrat späť do života trval niekoľko mesiacov, no jeho pretekárskemu srdcu nestačil bežný život bez adrenalínu, ktorý prinášajú len motocyklové preteky. Dokázal sa vrátiť späť do sedla pretekárskeho stroja a v triede do 600 cm3 patril opäť medzi najlepších.

Dnes ho však v Radvaniciach pretekárske šťastie opustilo a na Olina Hanáka nám ostanú už len spomienky. Spomienky nie však obyčajné. Spomienky na dravého jazdca, ktorý svojim súperom nikdy nedaroval ani meter pretekárskej dráhy a na neuveriteľného bojovníka, ktorý sa aj napriek ťažkému zraneniu svojou jedinečnou vôľou dokázal vrátiť ku svojmu milovanému športu v momente, kedy by to mnohí definitívne vzdali.

Česť jeho pamiatke!

Redakcia portálu Moto-cup.sk vyjadruje úprimnú sústrasť rodine Olina Hanáka a jeho priateľke Petre…

3 komentárov k článku “V Radvaniciach prišiel o život Olin Hanák

  1. Bol to fajn chalan a hlavně super kamarat a vinikajuci pretekar Jeho rodině by som chcel odkázat Uprimnu sustrast. Dakujem Novák Jakub

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *