Úspešný víkend Milana Hanzalíka v Kopčanoch

Richard Karnok

Tak ako mladší z Hanzalíkovcov, David, aj starší brat Milan sa zúčastnil pretekov na domácej trati v záhoráckych Kopčanoch a tiež ako David štartoval v troch triedach. Popri triede 250 SP a 400SSP, v ktorých štartuje obvykle, mal aj premiéru v triede Twin.

Po piatkových preberaniach, ktoré prebehli bez problémov, prišla sobota a s ňou očakávané kvalifikačné tréningy. Ako prvá prišla na rad trieda do 400 ccm. V rannom tréningu zajazdil Milan druhý čas. V popoludňajšom si trochu pohoršil, tak z toho bolo tretie miesto na štartovom rošte.
Ďalší tréning bola pre Milana premiéra v Twinoch. A nezačal zle, keď po dopoludňajšom tréningu bol na ôsmom mieste z 29 pretekárov. V popoludňajšej kvalifikácii sa prepadol o dve miesta, ale aj tak s 10. miestom bola spokojnosť.
Poslednou kubatúrou bola do 250 ccm. V dopoludňajšej časti patrilo Milanovi štvrté miesto. A v popoludňajšej si polepšil na tretiu priečku. Takže tréningy dopadli úspešne a Milan sa tešil na nedeľné preteky.

Tie začali za krásneho počasia a slušného diváckeho záujmu opäť triedou do 400 ccm. Milan dobre odštartoval a išiel od začiatku na druhom mieste, potom bol ale predbehnutý a zvádzal krásny súboj s Danom Vysloužilom a Tomášom Heimerlem. Niekoľkokrát sa predbehli a nakoniec z toho bolo druhé miesto .
Po obedňajšej prestávke prišili Milanove premiérové preteky v triede Twin a nedopadol vôbec zle, keď došiel na peknom deviatom mieste.
Poslednými pretekmi boli štvrťlitre. Milan išiel spočiatku na vedúcej pozícii. Potom ale nasledovala jedna malá chyba, keď bol dlhý na brzdy a predbehol ho Saša Vysloužil, ktorý už vedenie udržal a vyhral. Takže opäť druhé miesto.

Milan ďakuje divákom, traťákom a všetkým, ktorí sa podieľali na tohtoročnom úspešnom ročníku a tiež samozrejme svojim sponzorom: Pelko s.r.o., Roman Stašek, Hanzalík racing teamu a mechanikovi Štefanovi. Ďalším pretekmi bude okruh Františka Bartoša v Ostrave-Radvaniciach.

Text a foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *