Úspešný víkend Davida Hanzalíka

Richard Karnok

Po dlhej zimnej prestávke sa konečne dočkali začiatku sezóny aj pretekári cestných motocyklov. Už po niekoľkýkrát bola prvým podujatím Jarná cena Brna na Masarykovom okruhu, ktorú organizovala asociácia CAMS.

Účasť bola tento rok obrovská. Bolo prihlásených viac ako 350 strojov, veteránmi počínajúc a najsilnejšou triedou nad 600 ccm končiac. Preteky sa započítavali do seriálu prírodných okruhov, ale štartovali tu aj čistokrvní okruhári, ktorí to využili ako prípravu na svoju sezónu.

David Hanzalík tú bol prihlásený v troch triedach: Twin, do 600 ccm a nad 600 ccm. Dorazil sem už vo štvrtok večer rovnako ako časť tímu. V piatok boli na programe voľné tréningy a dolaďovala sa technika. V sobotu už boli kvalifikačné jazdy a popoludní aj prvé, kratšie preteky. David sa po piatku rozhodol, že sa bude len sústreďovať na preteky Twinov a do 600 ccm a pretože mal zdravotné problémy s ľavým ramenom, rozhodol sa neštartovať v litroch.

Vo triede Twin štartoval v nabitej konkurencii zo šiesteho miesta. Hneď od štartu išiel do vedenia Indi Dokoupil, ktorý ale po pár kolách odstúpil a vedenie po ňom prevzal Vladimír Šnajdr, ktorý sa stal aj víťazom. Za ním jazdil s náskokom David Kužela a o tretie miesto bojoval David s Markom Stiborom a Danom Vysloužilom. Davidovi sa podarilo svojim prenasledovateľom odísť a došiel tesne tretí za Davidom Kuželom. V šestkách štartoval z 18. miesta zo 43 štartujúcich.
V pretekoch sa mu darilo, postúpil o pár miest dopredu, ale ku koncu sa opäť ozvalo ľavé rameno a to znamenalo spomalenie a konečné 15. miesto.

V nedeľu ráno bol warm up a potom už preteky. V Twinoch opäť odštartoval najlepšie Michal Dokoupil a suverénne preteky vyhral. Na druhom mieste jazdil Vladimír Šnajdr, ktorý si vytvoril náskok pred skupinou, v ktorej bol David Hanzalík, David Kužela, Dan Vysloužil a Marek Stibor. Zvádzali spolu krásny súboj niekoľko kôl, až sa Davidovi podarilo osamostatniť sa a sťahoval náskok Vláďa Šnajdra. na druhom mieste. To sa mu podarilo v predposlednom kole a na chvíľu sa dostal aj na druhé miesto, ale nakoniec bol opäť predbehnutý a došiel teda opäť tretí. Aj to je krásny výsledok a z toho plynúca veľká spokojnosť.
V triede do 600 ccm mal David smolu, pretože bol na vyhlásení výsledkov triedy Twin a nestihol dôjsť v časovom intervale na štartovný rošt a musel preto štartovať z posledného miesta.
Predviedol ale krásnu stíhaciu jazdu, kedy sa dostal až na 15. miesto, no dve kolá pred cieľom odišla zadná pneumatika a musel ubrať, takže nakoniec obsadil 17. miesto. Ale aj tak v tíme panovala veľká spokojnosť s technikou aj jazdou. Pokiaľ by štartoval z normálnej pozície, tak by určite bol výsledok lepší.

David ďakuje celému tímu, rodine, mechanikovi Štefanovi, sponzorom: Roman Stašek, Pelko s.r.o., AV moto predajna Piešťany. A teší sa na ďalšie preteky, ktoré budú v Starom Měste začiatkom mája, kde bude bojovať o body v triede Twin.

Text a foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *