Úspešný víkend Davida Hanzalíka v Starom Měste

Richard Karnok

Po Jarnej cene Brna, ktorá sa konala na automotodróme, prišli na rad prvé skutočné roadracingové preteky, ktoré sa konajú vždy začiatkom mája v Starom Měste pri Uherskom Hradišti a jazdia sa pod hlavičkou Autoklubu ČR. Toto podujatie je bez najrýchlejších motocyklov triedy do 600 a nad 600 cmm, takýe David štartoval len v triede Twin.

Team dorazil na miesto už v piatok skoro ráno. Prebierky prebehli bez problémov a počasie malo byť krásne jarné, na rozdiel od posledných dvoch rokov, takže neostávalo iné než sa tešiť na pekný pretekársky víkend. V sobotňajšom prvom tréningu sa do toho David oprel hneď od začiatku a zajazdil najrýchlejší čas, ktorý bol ale postupne prekonaný dvoma jazdcami. Hľadalo sa lepšie nastavenie a tiež sa skúšal druhý motocykel. V popoludňajšom tréningu David svoj čas ešte vylepšil a bol z toho v súčte štvrtý čas a štart z prvého rady. Aj tak sa ešte pred pretekmi menilo nastavenie prevodov.

V nedeľu štartovali preteky twinov až na samotný záver programu a podľa mnohých divákov to bol asi skutočný vrchol celého víkendu. Štart sa Davidovi podaril a po prvom kole sa usadil na druhom mieste za Vladimírom Šnajdrom, vytvorili si malý náskok a takto išli spolu niekoľko kôl, ale zozadu sa k nim približoval David Kužela, ktorému nevyšiel štart a tiež Dan Vysloužil na rýchlej Ducati. Potom nastal moment, ktorý neskôr ovplyvnil výsledky pretekov. Na trati bola vyvesená žltá vlajka, David a aj David Kužela zvoľnili, ale Dan Vysloužil ich predbehol a doťahoval sa k prvému jazdcovi. V priebehu pretekov spadol David Kužela a Dan Vysloužil v poslednom kole predbehol doteraz vedúceho Vláďu Šnajdra a v cieli bol prvý a David tretí.
Ale všetko dopadlo nakoniec inak, pretože prišiel trest 20 sekúnd za predbiehanie pod žltou vlajkou pre Vysloužila. Takže víťazom sa stal Vladimír Šnajdr pred Davidom Hanzalíkom a tretí bol nakoniec Marian Blažek.

David ďakuje svojim sponzorom: Pelko s.r.o., Roman Stašek, AV Moto Pieštany, Hanzalík racing teamu, mechanikovi Štefanovi, samozrejme rodine a tiež partii, ktorá ho sprevádza na pretekoch.

Ďalším štartom by mali byť tento víkend preteky na Slovakia Ringu, ktorý je súčasťou šampionátu Alpe Adria a potom najznámejšie preteky v Čechách, 300 zatáček Gustava Havla v Hořiciach.

Text a foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *