Úspešný víkend Davida Hanzalíka v Starom Měste

Richard Karnok 1

Výborné výsledky dosiahol na pretekoch v Starom Měste slovenský jazdec David Hanzalík, keď v oboch svojich triedach vybojoval druhé miesta.

David Hanzalík:

Do Starého Města u Uherského Hradiště som prišiel v piatok. Po príchode sme vybalili stan a motorky a rozložili depo. Popoludní som prešiel kontrolami a potom si už len užíval voľný večer s kamarátmi.

Sobotňajší budíček bol okolo siedmej hodiny, káva a chystanie motoriek k prvej kvalifikácii. Prebehlo nastavenie podľa dát z vlaňajška. Najprv som išiel Twiny. Po mesiaci som konečne sadol na motorku. Blažený to pocit… Bol som veľmi spokojný s prevodom a zajazdeným prvým časom. To isté bolo aj so šestkou. Zajazdil som prvý čas a bol spokojný.

Na druhú kvalifikáciu sme ale zmenili prevod, pretože tá býva rýchlejšia. Na šestke nám po treťom kole začalo odchádzať čerpadlo v nádrži, tak sa nepodarilo zajazdiť viac ako jedno dobré kolo. Po dojazdení kvalifikácií som ešte menil na šestke nádrž kvôli spomínanému čerpadlu. Takže nakoniec som štartoval v triede Twin z 3. miesta a v triede do 600 z 2. miesta. Večer som si teda užíval spokojnosť a zaslúženú pokojnú zábavu v stane s pár priateľmi z Moravan.

Nedeľné prebudenie s kávičkou a raňajkami bolo výborné. Potom som pozeral na triedy jazdiace predo mnou. Celý víkend hrozne fúkal vietor, čo bolo veľmi nepríjemné ako pre divákov tak pre jazdcov.

Dopoludnie utieklo a bol čas sa začať sa chystať k pretekom triedy TWIN. Štart z tretieho miesta predpovedal možné výborné umiestnenie v cieli. Po štarte som sa dostal na druhé miesto za Najmana ktorého som sa držal. Lenže v treťom kole kvôli pádu dvoch jazdcov preteky zastavili. Po nekonečnom čakaní boli reštartované. Po štarte som sa opäť zaradil za Najmana a po dvoch kolách preteky opäť zastavili kvôli ďalšiemu pádu. Zvyšok pretekov bol veľmi rýchly a na 5 kôl, takže po štarte som bol opäť druhý. Stále som visel za Najmanom, ale nešlo ho predbehnúť. Na brzdy som ho dobehol, ale na rovine mi poodišiel. Šachovnica nás odmávla a ja som mal krásne druhé miesto. Po vyhlásení som musel hneď do depa, presadnúť na šestku a ísť ďalšie preteky. Po štarte som sa držal na druhom mieste za Veckom. Ten sa mi vzďaľoval, ale robil som čo som mohol a druhé miesto si s prehľadom udržal až do cieľa.

Takže na konci dňa som mal dve druhé miesta a bol som veľmi spokojný. Veľká vďaka patrí mojim sponzorom, ktorí mi pomohli aby som mohol pretekať a samozrejme mechanikom. Taktiež chcem poďakovať svojim fanúšikom a všetkým, ktorí ma prišli pozdraviť do depa. Teším sa na ďalšie preteky v Hořiciach počas nadchádzajúceho víkendu a dúfam, že sa tam s vami stretnem.

Tlačová správa Davida Hanzalíka
Foto: Kateřina Vlasáková a Karel Šoukal

Jeden komentár k článku “Úspešný víkend Davida Hanzalíka v Starom Měste

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *