Úspešné vystúpenie Davida Hanzalíka v Piešťanoch

Po niekoľkotýždňovej prestávke pokračovala sezóna pretekov na prírodných okruhoch pod hlavičkou CAMS. Tentoraz to bol po dvadsiatich rokoch obnovený podnik v Piešťanoch na známom letisku.

Kedysi sa volal Cena Slovenska, potom Cena Slovenskej republiky a zúčastnili sa ho mnohé hviezdy svetových okruhov. Teraz je názov Veľká cena Piešťany a za obnovením tradície stojí Piešťanský motocyklový klub na čele s Milošom Klucom, ktorým pomáhal aj Moto ClassicRacing Club z Kopčian. Ten už má skúsenosti s organizovaním pretekov a tiež pomáhal so stavbou trate a jej bezpečnosťou.

V piatok dopoludnia prebiehali formálne a technické prebierky a kto mal záujem, mohol si popoludní vyskúšať trať. V sobotu sa už meral čas a rozhodovalo sa o postavení na rošte, ktorý bol trochu chudší, pretože tento víkend kolidoval s podujatím IRRC vo Fínsku, kde štartovali práve aj jazdci z česko-slovenských prírodných okruhov, a tiež sa konala Veľká cena v Brne a niektorí jazdci dali prednosť tomuto vrcholu motoršportu v našich krajinách. David nastúpil v troch kubatúrach, v Twin, do 600cc a do 1000 ccm. V Twinoch sa darilo najviac a na štartovom rošte bol na pole position. V šestkách bol po kvalifikácii na druhom mieste a v litroch mu patrilo tretie miesto. Takže po sobote vládla s výsledkami spokojnosť.

V nedeľu došlo k zmene počasia, keď po slnečnej sobote prišiel dážď. Ten ovplyvnil Davidove preteky v Twinoch. Po suchom tréningu vedenie podujatia rozhodlo, že každý jazdec má tri kolá na zoznámenie sa s mokrou traťou. Behom týchto kôl sa dostala do elektriky voda a motorka stratila výkon. David síce odštartoval, ale z boxu a síce sa dostal o pár miest dopredu, napriek tomu motorka nešla dobre, a tak radšej odstúpil.

V triede do 600 ccm David odštartoval na druhom mieste a celé preteky jazdil s menšou stratou na prvého, ale aj s bezpečným odstupom na tretieho.
V litroch si tiež udržal svoje postavenie na štarte a skončil na treťom mieste. Takže spokojnosť s pretekmi, len škoda toho dažďa a odstúpenia v Twinoch.
David ďakuje svojim sponzorom za podporu: Pelko s.r.o., Garo, AV Moto Pieštany, Hanzalík racing team, Tschul, MK Biker, KM, Roman Stašek a taky rodine a Katke s Terezkou a Emičkou.
Ďalším a posledným tohtoročným podujatím budú Dymokury v stredných Čechách, ktoré sa idú 17 a 18.9. 2016.

Text a foto: Pavel Salaba