Úspešná sezóna Milana Hanzalíka

Rovnako ako sa zúčastňuje pretekov Road Racingu v súčasnosti najlepší slovenský jazdec na prírodných okruhoch David Hanzalík, tak tu nájdeme aj jeho staršieho brata Milana, ktorý jazdí v kategórii do 400cmm na motocykli značky Kawasaki a tiež v kategórii do 250ccm SP.

Kategória 400ccm sa jazdí pod hlavičkou CAMS a počítalo sa do nej päť podujatí. Prvé dvoje preteky sa išli ako súčasť Jarnej ceny Brna. V prvých došiel Milan na treťom mieste, v druhých, nedeľných, bol štvrtý. Potom prišli v polovici júna domáce preteky v Kopčanoch a bohužiaľ najväčšie sklamanie, keď pre technickú poruchu nemohol Milan odštartovať do pretekov.

Ďalší podnik bol začiatkom augusta na veľmi rýchlom okruhu v Těrlicku. Tu sa Milanovi darilo a došiel si po pekné tretie miesto. Záverečný podnik v Dymokuroch ovplyvnilo počasie a Milan štartoval z tretieho miesta. Odštartoval na suchých gumách, ale po menšej dažďovej prehánke, musel zvoľniť, čo ho stálo stupeň vítazov. Ale aj štvrté miesto zaisťovalo dostatočný počet bodov a celkovo tretie miesto.

Kategória do 250ccm bola po minuloročnej dobrej sezóne veľa smolná. Prvé podujatím, ktorými boli dvojité preteky Jarná cena Brna, dopadol Milan ešte dobre, keď došiel na 3. mieste. Ale potom ho sprevádzala už len smola. Najviac mrzelo odstúpenie v domácich pretekoch v Kopčanoch. Na posledných pretekoch v Dymokuroch vymenil Milan značku Honda za Apriliu, ale ani to neprinieslo očakávaný úspech. Teraz čaká na jazdcov zimná prestávka a tím okolo Milana sa bude snažiť doladiť motocykel na budúcu sezónu.

Milan chce poďakovať ľuďom, bez ktorých by pretekanie nebolo možné. Sú nimi Roman Stašek, Hanzalík racing teamu, mechanik Štefan, rodins a partis ľudí, ktorí organizujú preteky v Kopčanoch a jazdia s ním ako sprievod.

Text a foto: Pavel Salaba