Úspechy slovenských pretekárov v seriáli M ČR na prírodných okruhoch CAMS

Richard Karnok

V českých Dymokuroch sa cez víkend skončil tohtoročný seriál Majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod patronátom Českomoravskej asociácie motocyklového športu. Na mieste sa vo výbornom svetle predviedli slovenskí pretekári, ktorí navyše výrazne prehovorili aj do konečného poradia v niektorých triedach. Tento článok nebude len pohľadom na vystúpenie našich jazdcov v Dymokuroch, ale aj celkovo v šampionáte, z ktorého dve podujatia sa uskutočnili v Kopčanoch a na letisku v Trenčíne.

Marcel Hruboš

Hruboš vicemajstrom

Výbornú sezónu absolvuje tento rok slovenský pretekár Marcel Hruboš v triede 125 Sport Production. Vďaka piatim druhým miestam (jedno z nich získal v nedeľu v Dymokuroch) a jednému šiestemu, vybojoval titul vicemajstra Českej republiky. Skvelú formu tohto pretekára potvrdzuje aj skutočnosť, že pred posledným podnikom majstrovstiev Slovenska je už istým šampiónom a na prvenstvo má našliapnuté aj v celkovom hodnotení šampionátu Alpe Adria. Po rokoch na čelných pozíciách ustúpil trošku do úzadia Eduard Werner, ktorý sa trápil s technikou a v konečnom hodnotení M ČR obsadil šieste miesto. V prvej desiatke nájdeme aj Petra Čadka jazdiaceho s licenciou SMF, ktorý skončil ôsmy. Body do seriálu počas sezóny vybojovali aj Andrej Dobrocký, Aleš Kalman, Peter Rauch, Michal Puškár, Ján Mišák, Milan Dermíšek a Roman Frühauf.

David Hanzalík

David Hanzalík majstrom v triede Twin

Mimoriadne úspešnú sezónu majú za sebou bratia Hanzalíkovci v triede Twin, ktorí v nedeľu skončili na druhom a treťom mieste a celkovo obsadili prvé dve priečky. David už v minulosti vybojoval celkové prvenstvo, no tento rok doslova kraľoval. Dvakrát počas sezóny skončil druhý, ale inak víťazil a o jeho titule nebolo pochýb už po pretekoch v Trenčíne. Rovnako suverénne si počínal aj jeho brat Milan, ktorý skončil raz druhý a trikrát tretí. Úspešnú premiérovú sezónu na Twine má za sebou Eduard Werner. Ten skončil celkovo na piatom mieste, teda o stupienok lepšie ako v triede 125 SP.

Titul pre Milana Hanzalíka v triede 400 Supersport

Celkové prvenstvo vybojoval s istotou v triede 400 Supersport Milan Hanzalík, ktorý tak k titulu vicemajstra z Twinov pridal aj víťazstvo práve na štyristovke. Titul potvrdil už v Trenčíne a v Dymokuroch sa tak mohol

Milan Hanzalík

sústrediť práve už len na Twiny. Výborné výkony na pretekárskych okruhoch predvádzal počas svojej prvej premiérovej sezóny Daniel Chovanec, ktorý vybojoval dve druhé a dve tretie miesta a v konečnom hodnotení skončil na skvelom druhom mieste. O tom, že štyristovky boli tento rok slovenskou triedou, svedčí aj celkové tretie miesto Ľudovíta Krušinu, ktorý sa tak isto štyrikrát postavil na pódium (rovnako vyjazdil dve druhé a dve tretie miesta). Z našich pretekárov sa v tejto triede predstavil aj ďalší nováčik, Michal Stupavský, ktorý v konečnom hodnotení uzatvára top 10 a na domácej trati v Kopčanoch štartoval na štyristovke aj Milan Hanzalík starší, ktorý vďaka deviatemu miestu z týchto pretekov uzatvára druhú desiatku celkového hodnotenia.

Tretie miesto Korčáka vo štvrťlitroch

Ďalší výborný výsledok v seriáli zaznamenal pre Slovensko Boris Korčák, ktorý síce v Dymokuroch skončil na piatom mieste, ale vďaka dvom víťazstvám v Trenčíne sa nakoniec môže radovať z tretej priečky v celkovom hodnotení triedy 250 SP.

Tomáš Tóth

Dymokurské šesťstovky v slovenskej réžii

Už po kvalifikácii triedy do 600 cm³ v Dymokuroch bolo zrejmé, že hlavnými favoritmi na víťazstvo budú dvaja najrýchlejší jazdci kvalifikácie, Slováci Miroslav Sloboda a Tomáš Tóth. V cieli nedeľných pretekov bolo poradie opačné, no aj druhé miesto stačilo „Lakimu“ Slobodovi k celkovému tretiemu miestu v šampionáte. Veľkú radosť mal aj v cieli piaty, David Hanzalík, ktorý k titulu v Twinoch pridal aj post vicemajstra práve na šesťstovke a s bratom Milanom tak majú tento rok rovnakú bilanciu, jedno prvé a jedno druhé miesto. Pre slovenských fanúšikov je veľkou škodou, že sa celého seriálu nemohol zúčastniť Tomáš Tóth. Ten sa zúčastnil len dvoch pretekov (Kopčany a Dympokury) a v oboch prípadoch zvíťazil, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo piate miesto. Pri pravidelnej účasti by bol s veľkou pravdepodobnosťou veľkým súperom inak suverénneho Michala Vecka, ktorý sa stal v šesťstovkách majstrom. Svojimi výkonmi fanúšikov potešil aj Ľudovít Krušina, ktorý skončil celkovo ôsmy a k tretiemu miestu na štyristovke tak pridal ďalší výborný výsledok. Škoda neúčasti Jozefa Ježovicu, ktorý štartoval len v Trenčíne, no vďaka výsledkom z nášho letiska uzatvára v konečnom hodnotení top 10. V tabuľke sa objavujú aj slovenské mená ako Dominik Michalovič, Dušan Kovarík, Erik Samák a Pavol Lašák, ktorí ale štartovali len sporadicky.

Emil Krchňavý

Slováci sa predstavili aj v triede nad 600 cm³

Celkové šieste miesto patrí vďaka dvom trenčianskym druhým miestam Tomášovi Svitkovi, pravidelne sa však tohto seriálu zúčastňoval Emil Krchňavý, ktorý si však tento rok užil aj dosť nepríjemností. Ťažký pád v Brne a technické problémy mu nedovolili lepšie ako 12. miesto celkovo, čo však v silnej konkurencii rozhodne nie je na zahodenie. Určite sa môžeme tešiť na výkony toho sympatického pretekára v roku 2020. Zo slovenských pretekárov nájdete v tabuľke už len v Trenčíne jazdiaceho Mariána Beniača a s licenciou SMF štartujúceho Jaroslava Suchánka, ktorý sa takisto predstavil na našom letisku.

Pekné výkony predvádzali slovenskí pretekári aj v preborových triedach klasikov, kde najvýraznejší výsledok v konečnom hodnotení dosiahol tretím miestom Dalibor Žiška v triede Klasik 250. Výsledky ostatných našich pretekárov nájdete v tabuľke, ktorá je súčasťou tohto článku.

Miroslav Sloboda

Kompletné výsledky z Dymokurov zobrazíte po kliknutí sem…

Konečné poradie seriálu

Na stránke časomeračskej firmy sa síce objavilo konečné poradie seriálu, ale rozhodne nejde o oficiálne tabuľky. Je tam niekoľko nepresností a rovnako treba pripomenúť, že podľa predpisov nemôžu byť do tabuľky zarátané výsledky z pretekov triedy, do ktorej neprešlo prebierkou aspoň 5 pretekárov. Rovnako neoficiálnu, ale presnejšiu tabuľku som preto pripravil z dostupných výsledkov, aby ste mali aspoň základný prehľad o tom, ako dopadol šampionát. Organizátori z CAMS určite čoskoro zverejnia oficiálne výsledky, podľa ktorých budú aj vyhlásení majstri na slávnostnom večere.
Neoficiálnu tabuľku seriálu Majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod patronátom CAMS  nájdete tu: Majstrovstvá a prebor ČR CAMS

Text: Richard Karnok
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *