Smolné Dymokury Davida Hanzalíka

Richard Karnok 1

Posledným tohtoročným podnikom motocyklových pretekov na prírodných okruhoch, ktorého sa David zúčastnil, boli Dymokury v stredných Čechách. Je to rýchla trať, skladajúca sa z troch pravouhlých zákrut a jednej technickej pasáže.

Posujatie sľubovalo bohato obsadené štartové pole a vzhľadom k relatívne malému parkovisku pretekárskych strojov, dorazil Hanzalík racing team už vo štvrtok popoludní. Počasie bolo na polovicu septembra krásne, letné. Meteorológovia síce sľubovali na víkend veľké dažde a ochladenie, ale našťastie sa to Dymokurom vyhlo. Až teda na pár kvapiek čo spadli v noci a pred druhým tréningom triedy nad 600 ccm.

V piatok prebehli ako vždy formálne a technické preberania a v sobotu sa šlo na tréningy. David tu štartoval opäť v troch kubatúrach. Novinka u Davida bola technika v triede twin. Síce mu išlo o celkové prvenstvo v spoločnom hodnotení, ale dal prednosť vyskúšať iný motocykel na ďalšiu sezónu a to značku Ducati. V dopoludňajšom tréningu si David rýchlo zvykol a došiel na štvrtom mieste. Po doladení a nastavení niektorých komponentov sa v popoludňajšej kvalifikácii ešte časovo polepšil, ale to aj jeho súperi, tak z toho bolo piate miesto na rošte. Po poruche motora neštartoval Michal Dokoupil, čo nakoniec znamenalo štart zo štvrtého miesta. V kategórii do 600cc bol ráno David piaty, ale v druhej kvalifikácii sa posunul na štvrté miesto a štartoval z druhého radu.
V najsilnejšej triede obsadil v prvom tréningu piate miesto, a keďže pred popoludňajšou kvalifikáciou došla mierna prehánka a trať bola spočiatku mokrá, David sa nezúčastnil a ku koncu ho predbehli dvaja súperi, tak z toho bolo siedme miesto.

Nedeľné preteky prilákali za príjemného počasia okolo trate veľa divákov. David urobil po sobotňajšom tréningu na Ducati menšie úpravy, ktoré sa neskôr ukázali ako chybné. Vôbec mu nevyšiel štart a po prvom kole jazdil na pozícii okolo desiateho miesta. Po stíhacej jazde nasledoval posun až na tretie miesto. Motorka ale bola na rovine pomalšia ako súperov, tak to doháňal v zákrutách na brzdy. Bohužiaľ, keď sa dostal na druhé miesto, došlo k šmyku predného kolesa a ľahkému pádu, ktorý ale znamenal koniec pretekov.
Smola pokračovala aj v kategórii do 600. Po štarte, kedy sa po páde v predchádzajúcej triede snažil jazdiť v pokoji, bol David zase asi desiaty. Po pár kolách sa dostal na piate miesto a pred sebou mal skupinu troch jazdcov, na ktorých sa chcel skúsiť dotiahnuť. Proti ale bola technika, ktorá vypovedala službu. Takže ďalšie smola.
V najsilnejšej triede sa štart podaril, ale kĺzala zadná pneumatika, takže sa prepadol na 12. miesto po prvom kole. Po stíhacej jazde nakoniec skončil siedmy.
David bol prihlásený aj do pretekov v nemeckom Frohburgu. Porucha na Kawasaki bola ale závažnejšia, tak boli Dymokury jeho poslednými tohtoročnými pretekmi.

David ďakuje všetkým, bez ktorých by nemohol štartovať: Pelko s.r. o., Tschul, Marek Šurina, Roman Stašek, Hanzalík Racing Teamu, AV Moto, Ladis Gang, KM Bikers, Tinastav Miroslav Šmída,Martin Jurika,Miro Hornák. Samozrejme mechanikovi Štefanovi, masérke Lenke a partii ľudí, ktorá ho sprevádza na pretekoch.

Text a foto: Pavel Salaba

Jeden komentár k článku “Smolné Dymokury Davida Hanzalíka

  1. Příště bude lépe, Davide ať se daří příští sezónu ve sportě co máš rád i v rodiném životě

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *