Slovenským pretekárom sa darilo v Starom Měste

Počas víkendu sa na prírodnej trati v Starom Měste uskutočnil 17. ročník Slováckeho okruhu o cenu Bohumila Kovářa, kde sa v triede 125 Sport Production bojovalo aj o body do majstrovstiev Slovenskej republiky. Tradične sa však slovenskí pretekári predstavili aj v ďalších triedach a aj tentoraz bojovali o najvyššie priečky. Na prítomných čakalo veľmi nepriaznivé počasie, ktoré skomplikovalo priebeh víkendu.

Pódium triedy 125 SP

Ďalší Hrubošov plný bodový zápis do M SR
Výborný vstup do novej sezóny M SR triedy 125 SP má na svojom konte Marcel Hruboš. Po dvoch víťazstvách na stredajších pretekoch M SR na Slovakia Ringu pridal plný počet bodov aj v nedeľu v Starom Měste a suverénne vedie aj v priebežnom poradí. Vďaka druhému miestu v rámci M SR sa na druhé miesto priebežného poradia dostal Petr Čadek z Českej republiky, ktorý aj v tejto sezóne štartuje s licenciou SMF. Tretí v nedeľu a aj v tabuľke je Aleš Kalman. Obhajca vlaňajšieho majstrovského titulu Eduard Werner sa trápi s technikou a v priebežnom hodnotení je až piaty.
Hruboš bol úspešný aj v rámci celkového hodnotenia pretekov v Starom Měste, keď skončil na výbornom druhom mieste za Michalom Veckom.
Výsledky pretekov 125 SP

David a Milan Hanzalíkovci

Výborný výkon bratov Hanzalíkovcov
Trieda Twin je v poslednom tradične miestom súboja Petra Najmana a Slováka Davida Hanzalíka. Na Jarnej cene si obaja víťazstvá „podelili“, v Starom Měste bol úspešnejší Najman, ktorý obhajuje prvenstvo v seriáli AČR, zatiaľ čo Hanzalík bol vlani majstrom ČR pod patronátom CAMS. Pre slovenských fanúšikov je potešiteľné, že sa v tejto triede na vrchných priečkach udomácňuje aj Milan Hanzalík, ktorý bol rovnako ako na Jarnej cene tretí a potvrdzuje tak svoje slová o tom, že Twiny by mali byť jeho hlavnou triedou, keďže v triede 400 SSP v Brne nenašiel súpera a s rozdielom triedy dominoval. Siedme miesto v cieli pretekov v Starom Měste patrilo Eduardovi Wernerovi, ktorý v tejto triede tento rok debutuje.
Výsledky pretekov Twin

Tomáš Tóth

Víťazstvo Tomáša Tótha
O tom, že jeho výsledky vo vlaňajšej sezóne neboli náhodné, presvedčil v pretekoch triedy do 600 cm³ slovenský pretekár Tomáš Tóth, ktorý vlani pri svojom debute v Kopčanoch hneď zvíťazil a rovnaký výsledok vybojoval aj v nedeľu v Starom Měste. Slovenskú radosť podčiarkol druhým miestom David Hanzalík, ktorý prišiel do cieľa za Tóthom so stratou len 1,5 sekundy a zo Starého Města si odviezol až dva poháre za druhé miesta. Tretí v cieli bol víťaz 125-iek SP Michal Vecko. V tréningu triedy nad 600 cm³ sa veľmi dobre darilo Slovákovi Emilovi Krchňavému, ktorý zažil ťažký pád na Jarnej cene Brna. Následky pádu z Brna sa však prejavili na jeho motocykli a Emil nakoniec musel z podujatia v Starom Měste predčasne odstúpiť.
Výsledky pretekov do 600 cm³

Úspechy aj v triedach Klasik
V triede Klasik 175 skončil na treťom mieste Jaroslav Mrhálek, hneď za ním bol v cieli Milan Šobáň, pričom obaja jazdia s licenciou SMF.
V klasikoch do 350 cm³ sa na 5. a 7. priečke umiestnili Jindřich Štěpánek a Milan Vorel, obaja českí pretekári so slovenskou licenciou, v 250-kach Ľubomír Kamenár preteky nedokončil.
V pretekoch triedy Klasik 750 skončil na druhom mieste so slovenskou licenciou jazdiaci Karel Matuš starší, štvrtý skončil Milan Hanzalík starší.
V kategórii sajdkár, ktoré svoje preteky jazdili na pravidelnosť, zvíťazila česká posádka Petr Verbík – Stanislav Parýzek jazdiaca takisto s licenciou SMF.

Text: Richard Karnok