Prípravy na preteky v Kopčanoch sú v plnom prúde

Richard Karnok

Na prelome mesiacov júl a august, cez víkend 31.7. a 1.8. sa v záhoráckych Kopčanoch po ročnej prestávke spôsobenej pandémiou uskutoční jedenásty ročník obnovených pretekov. Fanúšikovia tohto podujatia vlani len ťažko znášali, že sa ich obľúbené preteky neuskutočnia, ale o to viac sa všetci, diváci, pretekári a aj organizátori tešia práve na tohtoročné Kopčany.

„Príprava na preteky je v plnom prúde, pracujeme naplno, aby bolo všetko zabezpečené ako má byť,“ vraví organizátor podujatia, predseda Moto Classic Racing Clubu Kopčany Milan Hanzalík starší. „Už teraz je veľký záujem zo strany pretekárov, prihlášky nám chodia každý deň a v štartovej listine už je takmer stovka prihlásených,“ dodáva. Jazdci sa aj naďalej môžu prihlasovať na oficiálnej webstránke organizátora www.kopcany.com, na ktorej postupne pribúdajú aj všetky dôležité informácie.

Preteky v Kopčanoch budú aj tento rok súčasťou Majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod patronátom Českomoravskej asociácie motocyklového športu, ktorých prvé podujatie sa uskutočnilo nedávno na Masarykovom okruhu ako Jarná cena Brna a šesťdielny seriál na rovnakom okruhu aj 3. októbra vyvrcholí. Medzitým sa okrem Kopčian pretekári o body pobijú na slovenských letiskách v Dolnom Hričove (18.-20.6.) a Trenčíne (27.-29.8.) a v českých Dymokuroch (4.-5.9.).

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.