Preteky v Kopčanoch budú aj v roku 2023 v tradičnom júnovom termíne

Richard Karnok

Počas prvého júnového víkendu, 3. a 4. 6. 2023, sa opäť uskutočnia preteky v Kopčanoch a aj tentoraz budú súčasťou Medzinárodných majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod Českomoravskou asociáciou motocyklového športu, a to v triedach Klasikov a takisto 125 SP, 125 GP, 250 Open, Moto3, 400 Supersport, Supermono, Twin, do 600 a nad 600 cm³.

Celkom prvé preteky sa v tejto záhoráckej obci uskutočnili ešte v roku 1967 a s dvomi prestávkami sa tam jazdilo do roku 1994. Nasledovala 16-ročná prestávka, ktorú našťastie ukončil Milan Hanzalík starší s partiou ľudí združenou v Moto Classic Racing Clube Kopčany. Sám bývalý pretekár medzitým vychoval svojich nasledovníkov, synov Milana a Davida, ktorí patria do úzkej špičky česko-slovenských prírodných okruhov a tento rok už práve oni prevezmú od otca aj organizátorskú taktovku.

Usporiadatelia opäť očakávajú česko-slovenský výkvet roadracingových pretekárov, pričom prihlásení jazdci každým dňom pribúdajú. Práve aj pre tých, ktorí sa ešte neprihlásili, alebo chcú nájsť najdôležitejšie informácie k podujatiu, zverejňujeme nasledujúce informácie.

Zvláštne ustanovenia
Prihláška
Časový harmonogram
Live timing
Výsledky

Kompletné informácie pre pretekárov aj divákov nájdete na stránke organizátorov www.kopcany.com.

Text: Richard Karnok
Foto: Roman Langer

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *