Pretekárska sezóna Milana Hanzalíka

Rovnako ako vlani sa jazdec z Kopčian zúčastnil pretekov na prírodných okruhoch v triedach do 400 ccm a 250 ccm SP. Kategória do 400 ccm sa jazdí len pod asociáciou CAMS a trieda 250SP aj pod AČR.

Ako sa už stalo tradíciou, sezónu začínala Jarná cena Brna, kde sa jazdilo rovno dvoje pretekov na automotodróme. V sobotňajších pretekoch sa Milanovi darilo a v oboch kategóriách došiel zhodne na druhom mieste. V nedeľu v silnejšej kategórii výsledok zopakoval, ale v štvrťlitroch musel odstúpiť po technickej poruche svojej Aprilie.

Druhým podnikom boli preteky v Starom Měste. Tu sa išla len trieda do 250 a Milan došiel šiesty. Nasledovali Hořice v Čechách a najväčšie preteky 300 zatáček Gustava Havla. Milan tu štartoval prvýkrát a v tréningu bol na ôsmom mieste. Hneď po nájazde do zahrievacieho kola ale došlo k poruche motora a to znamenalo aj koniec nádejí.
Druhým podnikom pod hlavičkou CAMS boli domáce preteky v Kopčanoch. Milan tu štartoval prvýkrát aj v triede Twin a bolo z toho 9. miesto medzi stálymi jazdcami. V ďalších pretekoch, 250 a 400, bol zhodne na druhých miestach.

Tretím podnikom v poradí v hodnotení AČR bola Ostrava-Radvanice, teda len trieda do 250 SP. Milan štartoval zo šiesteho miesta, v treťom kole sa dostal na prvé miesto, ale došlo k pádu jedného jazdca, na trať musela sanitka a traťoví komisári mávali vlajkami, medzi nimi aj červenými, tak asi šesť jazdcov, medzi nimi aj Milan zašli do depa v domnienke, že sú preteky prerušené. Bohužiaľ sa tak podľa vedenia pretekov nestalo, takže nebol klasifikovaný.

Hneď o ďalší týždeň sa jazdilo Těrlicko a pre zmenu obe kategórie. V 400-vkách z toho bolo 3. miesto a vo štvrťlitroch opäť porucha Aprilie.
Nasledovali obnovené Pieštany a druhé miesto v triede 400 a opäť trápenie s dvestopäťdesiatkou a ukončenie pretekov.
Posledným podnikom boli Dymokury v stredných Čechách, zase s rovnakým scenárom, druhé miesto vo triede 400 a nedokončenie v triede 250.
Celkové umiestnenie je nakoniec krásne druhé miesto v triede 400 a 10. miesto v triede do 250 ccm.

Milan ďakuje svojim partnerom: Moto Classic Racing Club, Roman Stašek, Bazar Hudec, JJ Pardubice, ďalej mechanikovi Štefanovi a všetkým, čo sa podieľajú na organizovaní pretekov v Kopčanoch a partii ľudí, ktorí jazdia na preteky.

Text a foto: Pavel Salaba