Novinky z Veľkej ceny Piešťan

Richard Karnok 2

Nielen skvelé preteky zaratúvané do českého šampionátu na prírodných okruhoch, ale aj bohatý sprievodný program čaká na návštevníkov Veľkej ceny Piešťan, ktorá sa uskutoční už 19.-21. augusta na letisku v Piešťanoch.

O podujatí sme informovali v článku nedávno, dnes zverejňujeme ďalšie informácie a rovnako aj niekoľko slov organizátora podujatia, predsedu Piešťanského motocyklového klubu, Miloša Kluca.

SPRIEVODNÝ PROGRAM

Rocková hudba, paraglyding show, ale aj kaskadéri, to všetko na vás čaká, ak sa rozhodnete stráviť víkend na letisku v Piešťanoch. Viac informácií sa dozviete po kliknutí sem…

NA SLOVÍČKO S ORGANIZÁTOROM

„Plánujeme nadviazať na dlhoročnú motoristickú tradíciu, ktorá nemala v minulosti obdoby. Je to história a je škoda, že to tu nepokračovalo. Za najlepšej éry na letisko chodilo 120-tisíc návštevníkov, bolo to niečo neskutočné. To si teraz už nevieme ani predstaviť,“ povedal jeden z organizátorov, Miloš Kluc, predseda PMK, ktorý takisto prezradil, čo nadšencov v Piešťanskom motocyklovom klube motivovalo opäť motocyklové preteky v kúpeľnom meste zorganizovať: „Motivovalo ma to, že s motorkami vyrastám a žijem a také niečo v Piešťanoch chýba. Navyše ma do toho začali tlačiť aj jazdci, čo ma ešte viac nakoplo. Dokázali sme v spolupráci s kolegami z nášho klubu i z Moto Classic Racing Clubu Kopčany dotiahnuť preteky seriálu do Piešťan. Podpísali sme s Českomoravskou asociáciou motocyklového športu zmluvu, získali sme licenciu a ďalšie legislatívne veci. Tento seriál sa stal aj v Piešťanoch bodovaným a vieme sem získať 200 jazdcov, čo je neskutočné.“

Prípravy na Veľkú Cenu Piešťany sú už v plnom prúde a organizátori dolaďujú posledné detaily, aby všetko prebehlo bez problémov. Svoje skúsenosti im odovzdali aj bývalí motoristickí funkcionári, ktorí organizovali 29 ročníkov Ceny Slovenska.

„Oslovili sme napríklad Júliusa Mendla, Vladimíra Motyčku, Jána Horňáka a ďalších. Poradili nám v niektorých veciach, predsa za tie roky nazbierali množstvo skúseností,“ uviedol Kluc a prezradil, v akom štádiu sa prípravy na preteky nachádzajú: „S letiskom už máme zmluvu podpísanú, s Mestom Piešťany sme sa tiež dohodli, bude náš spoluorganizátor. Takisto máme veľa známych a kamarátov, ktorí nám boli nápomocní. Treba už len doladiť niektoré veci, aby všetko dobre dopadlo.“

 „Rátame s účasťou približne 200 pretekárov, čo je štandardom v tomto seriáli. Budú tu jazdci, ktorým ide o body. Taktiež som oslovil známych pretekárov, ktorí jazdia na okruhoch. V tom čase majú voľnejší program a prisľúbili mi účasť,“ dodal Miloš Kluc. „Berieme to ako nultý ročník pre pokračovanie bývalej Ceny Slovenska. Pevne dúfame, že sa uchytí a všetci budú spokojní. Veríme, že bude dobrá návštevnosť. Predpredaj vstupeniek už prebieha cez Ticketportal a myslím si, že cena je prijateľná. Vstupenka na celý víkend stojí 8 eur, na nedeľné preteky 6 eur. Deti budú mať vstup zdarma.“

PRIHLÁŠKY A ZOZNAM PRIHLÁSENÝCH

Do Piešťan sa tak chystajú poprední jazdci prírodných okruhov z Českej republiky, Rakúska, Nemecka a ďalších krajín, pričom na mieste samozrejme nebudú chýbať ani domáci pretekári. Pokiaľ sa chcú pretekári prihlásiť na podujatie, môžu tak urobiť cez On-line prihlášku po kliknutí sem, kde je pod prihláškou zároveň priebežne aktualizovaný zoznam prihlásených jazdcov.

Po letisku v Piešťanoch sa opäť budú preháňať nielen súčasné motocykle, ale rovnako, ako tomu bolo v minulosti, aj oldtimery. Vypísané triedy sú Klasik do 175 ccm + do 250 ccm + do 350 ccm + do 500 ccm + do 750 ccm, 125 SP, 125 GP, 250 SP, 250 GP, Supermono, Twin, 400 SSP, do 600 ccm, a nad 600 ccm.

Text: Richard Karnok

2 komentárov k článku “Novinky z Veľkej ceny Piešťan

  1. Chlapi přejeme Vám aby se vše podařilo tak, jak si to plánujete, vždyť skutečně závody tam u Vás byly ozdobou a třešničkou každoroční a řadě motoristických podniků. Snad se nám podaří příští rok se i učast. Přeje tým SVAZMOTGAR zs.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *