Miro Sloboda sa na Twine udomácnil na výbornú

Richard Karnok

Slovenský pretekár Miroslav „Laki“ Sloboda sa cez víkend zúčastnil pretekov na prírodnom okruhu v Radvaniciach. Keďže sa na mieste nekonali preteky jeho triedy do 600 cm3, využil možnosť jazdiť na 125-ke a druhýkrát v živote si vyskúšal aj jazdu na motorke kategórie Twin.

Po výbornom výkone skončil v cieli na druhom mieste a splnil si tak ďalšiu možnosť zatrénovať si pred vrcholom svojej pretekárskej sezóny, účasťou na augustovom podujatí Manx Grand Prix na ostrove Man.

Miroslav Sloboda:

Ešte vo štvrtok doobeda som už myslel že do Radvanic vôbec nepôjdem. Jeff, ktorému patrí tento twin, na ktorom som štartoval, vravel, že stihne prísť najskôr v sobotu poobede, čo by znamenalo, že by sa nestihla prvá kvalifikácia a druhá tiež možno nie. Len kvôli triede 125 SP sa mi tam nechcelo ísť. Chcel som totiž potrénovať čo najviac. Poobede mi však písal, že predsa stíha prísť už v piatok, tak nakoniec som teda išiel. Zobral som so sebou Lea a vyrazili sme. Na mieste sme boli okolo polnoci a Jeff s Martasom chvíľu pred nami. Jeff má na starosti twina a Martas sp-čko.

Ráno sme rýchlo vybavili previerky a pripravili motorky na kvalifikácie. Začalo sa twinmi. Cítil som sa dobre, a tak som si to užíval. Keďže to mám odjazdené na šestke, tak na slabšej motorke sa mi tam išlo pomerne ľahko. Motivácia bola dobrá, keď som sledoval umiestnenie na tabuli od mechanikov. Bolo z toho tretie miesto v prvom tréningu. Hneď nato som presadol na sp-čko a išlo sa ďalej. Aj na sp-čku si tiež užívam jazdu a tiež sa mi išlo dobre, z čoho bolo šieste miesto. Dali sme si potom obedný  oddych a pokračovalo sa ďalej. Zmenili sme akurát prevod na sp-čku. Nakoniec z toho bolo druhé miesto v twinoch a siedme celkovo SP. Večer sme posedeli s kamošmi a išli pozrieť koncert do stodoly… Celkom dobrá zábava až na tú cestu… blúdenie po tme lesom… a ráno už pripravený na štart.

Prvé preteky som šiel na twine. Štart sa mi podaril a miesto som udržal. Marek Stibor od začiatku pretekov držal dobré tempo a ja som sa držal za ním. V niektorých miestach bol rýchlejší a inde pomalší, tak sme išli väčšinu s malým rozstupom. Priblížil som sa na priamy kontakt, keď sme dobehli pomalších jazdcov o kolo a už som bol pri ňom stále až do konca. Bolo pár miest, kde som ho vedel predbehnúť, ale vždy mi to vrátil na brzdy. Aj v poslednom kole sa mi ho podarilo predbehnúť aj s jazdcom o kolo, ale takisto mi to hneď vrátil na brzdy. Škoda. Výborne som si zajazdil a druhé miesto v twinoch, na ktorom som šiel len druhé preteky, je pre mňa dobrý výsledok. Na záver pretekov začalo popŕchať a následne sa rozpršalo. Keďže na SP nemám mokré gumy, tak som do pretekov nenastúpil. Škoda, že počasie nevydržalo. Tešil som sa na ďalšie súboje a preteky ako sa patrí.

Ďakujem všetkým za podporu, či už sú to členovia tímu a či kamoši v depe, firma RSTmoto.cz Wágner sport, alebo divákom alebo aj za podporu formou správ a škoda, že Ďuri sa nemohol kvôli práci dostaviť. Teraz pôjdeme opäť skúsiť Alpe Adriu na Pannonii a potom nás čaká príprava motorky na Manx GP, tak nám ďalej držte palce, je to pre nás ťažká sezóna, či už časovo finančne, ale aj psychicky. Zatiaľ to všetko dávame, tak nech nám to vydrží.

Tlačová správa Miroslava Slobodu
Foto: René Stejskal a Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *