Miro Laki Sloboda úspešný v Imatre

Richard Karnok

Tretie podujatie tohtoročného seriálu International Road Racing Championship sa uskutočnilo cez víkend 6.-8. júla na okruhu vo fínskej Imatre. Na mieste sa predstavil aj slovenský pretekár Miroslav Laki Sloboda, ktorý bodoval v oboch pretekoch kategórie Supersport trinástym a šiestym miestom, čo ho vynieslo na deviatu priečku v priebežnom hodnotení seriálu.

Miroslav Sloboda:

Po dlhej ceste sme konečne dorazili do imatry. Ja, Ďuri a Byšo. Počasie nám veľmi neprialo a za dažďa sme sa rozkladali. Ale hlavne sme mali za sebou dlhú cestu a boli konečne na tom krásnom mieste. Imatra.

Pripravené kolesá sme priniesli na všetky možné podmienky. Ale to počasie aj tak našlo spôsob že príprava nepomohla. Prvý tréning v piatok podvečer som ani nešiel kvôli premenlivým podmienkam na dráhe. Išiel som až druhý. Aj to čisto len kvôli tomu, aby som si pozrel trať. Vyšiel som na mokrých pneumatikách a na dráhe už nebolo veľa vody a to znamenalo zničenie jednej mojej sady na tréningu, kde o nič nejde. Bol som trochu smutný z tréningov, no neubralo to na večernej pohode a ešte za svetla sme išli spať… Keďže teraz je tam svetlo stále 😀

Prvú kvalifikáciu IRRC som išiel na mokro a dokončil na krásnom poslednom mieste 😀 V druhej kvalifikácii som sa začal rozjazdievať, už som išiel na suchých pneu, ale drahá bola miestami ešte mokrá a posunul som sa vpred. Nie o mnoho, ale predsa, na 18. miesto. Nasledovala kvalifikácia do Open 600, kde som zajazdil 16. čas. Nejako mi to veľmi dovtedy zatiaľ nešlo.

Nasledovali prvé víkendové preteky IRRC a v nich som sa konečne začal cítiť lepšie a začal som zrýchľovať. Podarilo sa mi dokončiť na 13. mieste a pripísať ďalšie body do šampionátu. V nedeľu sa počasie s nami opäť zahrávalo, a tak sme ani neabsolvovali ranný warm up. Preteky Open začínali o 12:00, ale už aspoň za suchých podmienok. S počasím to bolo celý víkend tak, že chalani trénovali presadzovanie kolies viac ako by chceli 🙂 Preteky Open som si aj parádne užíval a dokončil na desiatom mieste.

Nasledovala chvíľa oddychu a potom druhé preteky IRRC. Takisto sa štartovalo zasucha. Kondícia trate nebola ideálna, ale dalo sa to. Po štarte, čo ani neviem či mi vyšiel, som si užíval preteky súbojmi, až kým ich nezastavili červenou vlajkou kvôli havárii. Jazdec bol v poriadku, no prišlo k zdržaniu pre čistenie dráhy. Medzitým sa začali meniť poveternostné podmienky. Preto aj niektorí súperi počas čakania prehodili mokré kolesa a potom späť na suché. Vzápätí, už keď to aj uschlo, začalo zase jemne pršať, a tak vyhlásili mokré preteky. My sme pri sebe na boxovke nemali mokré kolesá, tak sme to neriešili. Zdalo sa mi, že to bude len trošku mokré a už nebude ďalej pršať a dokončím preteky na suchých gumách. A to sa mi aj oplatilo. Po reštarte prestalo pršať, rýchlo to uschlo a gumy krásne vydržali do konca. Bolo z toho krásne šieste miesto v pretekoch IRRC a v tabuľke posun na celkové deviate miesto.

V tomto čase už cestujeme domov po krásnom víkende, čo sa síce nedá povedať o počasí, ale o zážitkoch a spomienkach na preteky. Poďakovanie za to, že môžem jazdiť a prezentovať v takom jedinečnom šampionáte akým je IRRC, kde môžem pretekať s toľkými kvalitnými pretekármi, patrí: Pavel Haga, Milan, Motopneu.eu, Ďuri, Byšo, Microform, Rock&Grill, MZ Motoracing, DART, Motosport Agency, Sepron, Blue Label, Ipone. Fuuu a ešte doma si spomeniem :-)… A šéfkovi do Safmetal, že nás zachránil po príjazde a večer nám upiekli housky.

Tlačová správa Miroslava Slobodu
Foto: Thomas Neidhardt a archív M. Slobodu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *